تفاوت جراحی بینی و جراحی پلاستیک

در مطالب قبلی درباره جراحی رینوپلاستی و جراحی زیبایی بینی صحبت کردیم در ادامه درباره تفاوت جراحی بینی و جراحی پلاستیک صحبت می کنیم.

چه تفاوتی میان جراحی زیبایی (cosmetic surgery) و جراحی پلاستیک (plastic surgery) وجود دارد؟

در حالی که هم جراحی زیبایی و هم جراحی پلاستیک برای بهبود شرایط فیزیکی بدن بیمار تلاش می­کنند اما فلسفه­ ی آموزش، اهداف و تحقیقات مربوط به بیماران دارای تفاوت­های بسیاری می­باشند.

نکته مهم و قابل توجه در این زمینه توجه به این مهم است که با وجود شباهت ­های بسیار میان جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک، این دو رشته از هم جدا بوده و تفاوت­های قابل توجهی دارند.

جراحی زیبایی روش منحصر به فرد درمانی است که بر روی بهبود زیبایی ظاهری با استفاده از تکنیک­های پزشکی تمرکز می­کند.

عمل جراحی زیبایی بر روی تمام بخش­های سر، گردن و بدن قابل انجام است.

به این علت که در عمل جراحی زیبایی، بخش­های مختلف به درستی عملکرد خود را انجام می­دهند، این نوع عمل انتخابی بوده و به خاطر فقدان ویژگی­های زیبایی ظاهری صورت می­پذیرد.

عمل­های محبوب جراحی زیبایی را می­توان این­گونه برشمرد: اوتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش)، لیفت پیشانی، درمابریشن، پروتز سینه، ماستوپکسی (لیفت سینه)، ریتیدکتومی (کشیدگی پوست صورت)، ابدومینوپلاستی (عمل جراحی زیبایی شکم) و لیپوساکشن می­باشند.

همچنین جراحی زیبایی بینی یا همان جراحی رینوپلاستی نیز جزو عمل­ های جراحی زیبایی بوده که در کشور ما طرفدارن بسیاری دارد.

عمل جراحی پلاستیک به عنوان یک تخصص جراحی بر روی بازسازی نقص ­های صورت و بدن که به علت­های مختلف از جمله اختلالات مادرزادی، تروما، سوختگی­ها و بیماری وجود دارند می­پردازد.

در واقع جراحی پلاستیک با هدف اصلاح نواقص ناکارآمد بدن صورت می­پذیرد. مهم­ترین نوع جراحی پلاستیک، جراحی بازسازی می­باشد که به ترمیم آسیب­ها و یا نقائص موجود در بدن می­پردازد.

ترمیم و بازسازی پس از سوانح سوختگی از مهم­ترین و شایع­ترین جراحی پلاستیک در سطح جهان می­باشد.

جراحی زیبایی بینی توسط دکتر معتبر