عکس قبل و بعد از جراحی چانه

ژنیوپلاستی

ژنیوپلاستی استخوانی یکی از شایع‌ترین انواع ژنیوپلاستی است، زیرا این نوع عمل چند منظوره بوده و می‌توان از آن هم برای بزرگ کردن هم برای کوچک کردن چانه استفاده کرد.محل شکاف عمل جراحی در چین‌های طبیعی پوست مخفی خواهد ماند. در ژنیوپلاستی استخوانی، استخوان چانه شکسته شده و برای بزرگ کردن چانه رو به جلو و برای کوچک کردن آن، رو به عقب لغزانده می‌شود که عموماً شامل ترکیبی از کاهش استخوان چانه و بافت نرم روی استخوان می‌شود. جراحی کوچک سازی چانه تأثیر بسزایی در زیبایی ظاهری صورت فرد دارد همچنین این استخوان را می‌توان به طرف بالا برده و طول صورت را کم کرد، یا آن را پایین آورد و طول صورت را زیاد کرد.جراحی زیبایی چانه (جراحی ژنیوپلاستی) تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. جراحی از طریق داخل دهان انجام می‌شود، که به این ترتیب روی صورتتان هیچگونه اسکاری باقی نمی‌ماند.
در امتداد لثه و روی طرف داخلی لب پایینی یک برش ایجاد می‌شود. جراح از این برش برای دسترسی به چانه و استخوان فک پایینی استفاده می‌کند. سپس استخوان چانه با یک اره کوچک بریده می‌شود، که این جراح را قادر می‌سازد تا استخوان چانه را به شکلی کنترل شده بشکند. سپس استخوان در جای جدیدش قرار گرفته و با استفاده از پیچ‌ها و صفحات فلزی کوچکی در جایش محکم می‌شود.
در پایان، برش ایجاد شده با استفاده از بخیه‌های قابل جذب که حدوداً بعد از دو هفته ناپدید می‌شوند، دوخته می‌شود.

مراقبت‌های بعد از جراحی چانه

بيمار باید مراقب باشد تا ضربه به فک وارد نشود چون می تواند باعث جابجایی استخوانها شده یا ابزارهای نگهدارنده داخل فک را شل کند. استفاده از کمپرس‌های سرد مطابق توصیه پزشک، جهت کنترل هرگونه ورم یا کبودی ناشی از درمان لحاظ شود.
بیماران بهتر است از مسافرت‌های طولانی پرهیز کنند بهتر است این بیماران تا مدتی از ورزش‌های سنگین خودداری کنند. رعایت بهداشت برای این بیماران بسیار مهم است. این افراد از روز بعد از عمل باید مسواک بزنند و دهان خود را با دهان شویه شست و شو بدهند.
در آخر توصیه می شود هنگامی که شما یک جراح پلاستیک را انتخاب می کنید به یاد داشته باشید که تجربه او و احساس راحتی و اطمینان به او به همان انداز مهم است که هزینه نهایی جراحی مهم است .

جهت مشاوره کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09129219406 تماس حاصل فرمایید