جراحی زیبایی

در مطالب قبلی درباره موارد زیادی از جمله جراحی زیبایی بینی و جراحی رینوپلاستی صحبت کردیم در ادامه قصد داریم موارد بیشتری در مورد جراحی زیبایی و رشته جراحی زیبایی بیان کنیم.

جراحی زیبایی رشته ­ای است که به طور خاص بر روی بهبود سیمای ظاهری و رفع برخی نقائص ظاهری افراد با استفاده از تکنیک­های دارویی و جراحی تمرکز می­کند.

عمل جراحی زیبای می­تواند بر روی تمام نقاط سر، گردن و بدن صورت پذیرد.

برخی نکات از جمله سالم بودن، انتظارات منطقی داشتن و دانستن خطرات روش مورد نظر ، باعث می­شوند بیمار گزینه­ ی مناسبی برای این نوع عمل­ های جراحی باشد، و در مقابل داشتن برخی بیماری­ ها و مشکلات از جمله دیابت، فشار خون بالا، اختلال خونریزی، بیماری قلبی و همچنین افسردگی مواردی هستند که سبب می­شوند بیمار گزینه­ ی مناسبی برای عمل جراحی زیبایی نباشد.

قبل از انجام عمل جراحی حتماً درباره­ی سبک زندگی خود، داروهایی که احتمالاً مصرف می­کنید با جراح خود بحث کنید و همچنین عاداتی که دارید مانند کشیدن سیگار و یا مصرف مشروبات الکلی را با او در میان بگذارید.

برای مثال ممکن است جراح از شما بخواهد برای گرفتن نتیجه ­ای بهتر برخی عادات از جمله سیگار کشیدن را دو تا چهار هفته پیش و پس از عمل کنار بگذارید.

پس آگاه کردن جراح از بسیاری نکات الزامی است و سبب کاهش خطرات و گرفتن نتایج بهتر خواهد شد.

البته این نوع توصیه­ ها با توجه به نوع جراحی که بیمار به آن نیاز دارد می­تواند متنوع و گسترده باشد.

از موارد دیگر که باید به آن توجه شود سن بیمار است که البته با توجه به نوع جراحی انتخاب شده می­تواند متنوع در نظر گرفته شود. برای مثال برخی پزشکان سن مناسب برای جراحی بینی را برای دختران 16 سال و برای پسران 18 سال می­دانند.

حتماً توجه داشته باشید پس از انجام عمل جراحی اگر هر کدام از این موارد برای شما اتفاق افتاد برای پیشگیری از هرگونه اتفاق ناخوشایند حتما به پزشک خود مراجعه نمایید:

داشتن دردهای غیر معمولی، اختلالات بینایی، سفید شدن پوست در مکان تزریق و علائم سکته مغزی.

جراحی زیبایی بینی توسط دکتر معتبر