جوانسازی صورت با لیزر

در مطالب قبلی درباره جوانسازی صورت صحبت کردیم در ادامه به یکی از روش های جوانسازی صورت یعنی جوانسازی صورت با لیزر می پردازیم.

جوان­سازی پوست از طریق برداشتن لایه­ های آسیب دیده به ما در داشتن ظاهری زیبا­تر و جوان­تر کمک می­کند. با گذر زمان لایه ­های بیرونی پوست شروع به آشکار ساختن نارسایی ­هایی که عواملی همچون پیری، زخم­ و آسیب­های محیطی سبب آن­ها می­گردند، می­کند.

جوان­سازی پوست به این معناست که اثرات این آسیب­ها را کاهش داده و یا از بین ببریم تا در این روند پوست را به حالت اولیه و شاداب آن بازگردانیم.

جراحان زیبایی از روش­های متعدد و گوناگونی برای جوان­سازی صورت استفاده می­کنند. یکی از این روش­ها استفاده از لیزر می­باشد. لیزرها از پرتوهای متمرکز نور سبک استفاده می­کنند تا بافت و ظاهر پوست را بهبود ببخشند.

لیزرها با کوچک کردن و از بین بردن چین و چروک­ها، از بین بردن آکنه­ ها و یا زخم­های جراحی، از بین بردن موهای زائد بدن یا صورت و همچنین سفت شدن پوست و افزایش تولید کلاژن سبب بهبود وضعیت ظاهری پوست خواهند شد.

برخی از لیزرها لایه­ی بیرونی پوست را برمی­دارند و سبب جایگزینی پوست جدید در همان ناحیه خواهند شد.

مقدار نفوذ لیزر در این مورد به طول موج نور بستگی خواهد داشت و با توجه به نوع پوست، هدف­های شما از انجام این کار و مشکلی که دارید، جراح شما تصمیم خواهد گرفت از چه نوع لیزری استفاده کند.

امروزه بیشتر از لیزر فرکشنال برای رفع ترک پوست در ناحیه مورد نظر استفاده می­گردد. این روش با ایمنی بیشتر به لایه­های عمیق­تر پوست نفوذ کرده و نتایجی بهتر با حداقل آسیب را سبب می­گردد. برخی روش­های درمانی دیگر که با لیزر صورت می­پذیرد با گرم کردن پوست زیر سطح، سبب می­گردند کلاژن­های جدید رشد کرده و استحکام و تناسب طبیعی به پوست بازگردد. پیشرفت­ هایی که با استفاده از لایه­برداری از طریق لیزر صورت می­پذیرد، طولانی مدت است و تأثیرات آن می­تواند بسیار چشمگیر باشد. البته ذکر این نکته الزامی است که این تغییرات یک شبه حاصل نخواهند شد.

جوانسازی صورت توسط دکتر معتبر