قبل از انجام عمل، افراد باید از مصرف داروهایی که سبب خونریزی هنگام عمل می‌شوند، مانند آسپرین، وارفارین و ویتامین E پرهیز شود و در مورد قطع این داروها با پزشک معالج خود مشورت کنند. همچنین بیمار باید پزشک متخصص پوستی که تزریق چربی را انجام می‌دهد، از داروهایی که مصرف کرده است، مطلع کند. بیمار نباید نسبت به مواد بی‌حس کننده حساسیت داشته باشد.
به فرد توصیه می شود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق جهت جلوگیری از جا به جایی چربی تزریق شده به مدت ۷ تا ۱۰ روز خودداری کند.ممکن است در محل تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده دچار کبودی، تورم و درد شوید.
این حالت طبیعی بوده و به تدریج در طی چند روز تا چند هفته برطرف می شود(میزان کبودی و تورم متناسب با مقدار چربی تزریق شده است ولی به طور معمول ۲ هفته طول می کشد.برای کاهش ورم و نیز تسریع بهبود آن در ۳ روز اول بعد از تزریق، از کیسه آب یخ آزادانه در آن نواحی از صورت که تزریق چربی انجام شده استفاده کنید.
جهت کاهش ورم بهتر است در چند روز اول بعد از تزریق چربی، هنگام خوابیدن زیرسرتان بلند باشد( حالت نیمه نشسته یا زاویه ۴۵ درجه) و در صورتی که مزاحمتی برای خوابتان ایجاد نکند، بهتر است به مدت یک هفته در این حالت بخوابید.برای کاهش ورم صورت، استفاده از نمک باید محدود شود.در طی دوره استراحت و نقاهت خود در منزل، از انجام فعالیت هایی نظیر نظافت و باغبانی که نیاز به خم شدن یا وارد کردن فشار دارند خودداری کنید، زیرا این می تواند باعث تشدید ورم صورت طولانی تر شدن آن شود
از انجام ورزش شدید به مدت یک هفته باید خودداری شود در صورتی که عادت به ورزش کردن منظم دارید، می توانید فعالیت خود را بعد از 2 الی 4 هفته با ورزش های سبک شروع کنید. در محل تزریق چربی بخیه زده نمی شود و در نتیجه نیازی به کشیدن بخیه ونیز پانسمان کردن وجود ندارد.در صورت لزوم ۲۴ ساعت بعد از تزریق چربی ، آرایش کردن مانعی ندارد.اگر چه عفونت نادر است، آنتی بیوتیک بعد از عمل تحویز می شود.
همچنین تغذیه نقش مهمی در تثبیت سلول های چر بی دارد.سعی کنید در رژیم غذایی خود از میوه آووکادو،ماهی سالمون،کره بادام زمینی ،بادام ،گردو ،روغن زیتون طبیعی و روغن نارگیل استفاده کنید.

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09129219406 تماس بگیرید.