درباره جراحی زیبایی بینی

در مطالب قبلی در مورد جراحی زیبایی بینی و بهترین جراح بینی صحبت کردیم در ادامه قصد داریم نکات بیشتری درباره جراحی زیبایی بینی بیان کنیم.

قبل از برنامه­ ریزی برای جراحی بینی، باید با جراح پلاستیک ملاقات کنید تا فاکتورهای مهمی را تعیین کند که آیا جراحی برای شما مفید است و یا خیر. این جلسه می­تواند شامل موارد زیر باشد:

  • سابقه ­ی پزشکی: مهم­ترین سؤالی که پزشک در این مورد از شما خواهد پرسید این است که هدف شما از جراحی چیست. همچنین سؤالاتی نیز درخصوص سابقه­ ی پزشکی شما مطرح خواهد شد. برای مثال اگر شما دارای اختلالات خونریزی همچون هموفیلی باشد انجام عمل جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب نخواهد بود.
  • تست فیزیکی: دکتر شما یک تست پزشکی کامل از جمله آزمایش خون خواهد گرفت. همچنین ویژگی­های صورت شما و همچنین بینی را از داخل و خارج بررسی خواهد کرد.
  • عکسبرداری: همچنین از بینی شما و از زاویه­ های مختلف عکسبرداری خواهد شد. ممکن است از برخی ابزارهای کامپیوتری نیز استفاده گردد تا جراح نشان دهد که چه نوع نتایجی ممکن است در این جراحی به دست آید.
  • بحث درباره انتظارات شما: در این بخش بسیار مهم است که شما خواسته­ ها و انتظارات خود درباره­ ی عمل جراحی بینی را مطرح کنید و دکتر شما در این زمینه توضیح خواهد داد که آیا این جراحی می­تواند به شما برای رسیدن به اهدافتان مؤثر باشد و یا خیر.

عمل جراحی بینی، فرآیندی به شدت فردی است و تکنیک ­هایی که در طول جراحی زیبایی بینی مورد استفاده قرار می­گیرد بسته به آناتومی و تغییرات مورد نظر بیمار می­تواند بسیار گسترده باشد.

به طور کلی تکنیک­های جراحی شامل یکی از رویه­ های زیر می­باشد:

1- جراحی بینی باز:

برای یک جراحی بینی باز، یک برش کوچک زیر نوک بینی و میان سوراخ­های بینی ایجاد خواهد شد. این روش به جراح زیبایی اجازه خواهد داد تا دسترسی کامل­تری به ساختار بینی داشته باشد. معمولاً جراحان زیبایی از این روش برای افرادی که به تغییر شکل گسترده­تری احتیاج دارند استفاده می­کنند.

2- جراحی بینی بسته:

برای این نوع جراحی، برش در داخل سوراخ ­های بین ایجاد خواهد شد. این روش برای افرادی مورد استفاده قرار می­گیرد که به تغییرات جزئی احتیاج دارند. یکی از مزیت­ های این روش، عدم وجود زخم قابل مشاهده پس از جراحی می­باشد. اما ممکن است این نوع جراحی برای تغییرات گسترده مناسب نباشد.

3- تیپ پلاستی:

برعکس دو روش قبلی تیپ پلاستی به ناحیه­ ی مورد جراحی اشاره دارد و نه روش برشی که مورد استفاده قرار می­گیرد. این روش شامل تغییرات بر روی نوک بینی افراد می­باشد و ممکن است به دو صورت باز و بسته صورت پذیرد.

برای انجام مناسب­تر جراحی زیبایی بینی و همچنین به دست آوردن نتایج مطلوب­تر، برخی مراقبت­ ها قبل و بعد از جراحی مورد نیاز است که برای مثال می­توان موارد زیر را تذکر داد.

قبل از عمل:

حداقل شش هفته قبل از عمل جراحی سیگار کشیدن را متوقف کنید، اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی خاص و همچنین داروهای گیاهی که باعث افزایش خونریزی می­شود، صرف نظر از نوع جراحی که باید انجام شود، هیدراتاسیون قبل و بعد از جراحی برای بهبودی بسیار مهم است.

بعد از عمل:

جراح شما درباره­ی مدت زمانی که طول خواهد کشید تا به سطح طبیعی فعالیت و کار خود بازگردید، بحث خواهد کرد. پس از جراحی، شما و مراقبتان اطلاعاتی درخصوص: تخلیه، علائمی که تجربه خواهید کرد، عوارض موجود در اختیار شما قرار خواهد داد. در این خصوص مهم است که تمام دستورالعمل­ هایی که جراح در اختیار شما قرار خواهد را پیگیری کنید. این نکته مهم است که بدانیم زمان بهبود در افراد مختلف متفاوت است همچنین قبل از اینکه بتوانید ورزش کنید چند هفته باید صبر کنید. نتایج جراحی بینی دائمی است، بنابراین بسیار مهم است که نتایجی را که مدنظرتان است به صورت کاملاً روشن برای خود ترسیم کنید. همچنین مهم است که با پزشک جراح خود به منظور ارزیابی جراحی انجام شده و همچنین پیگیری درمان­های تجویز شده در ارتباط باقی بمانید.

بهترین جراح بینی دکتر معتبر