رینوپلاستی چیست؟

در مطالب قبلی درباره جراحی زیبایی بینی و بهترین جراح بینی صحبت کردیم در ادامه می خواهیم به این سوال که رینوپلاستی چیست؟ پاسخ دهیم.

رینوپلاستی از دو کلمه رینو به معنی بینی و پلاستی به معنی ترمیم یا بازسازی تشکیل شده است و عملی است که جهت بازسازی و اصلاح شک ظاهری بینی انجام می­شود، این عمل سابقه­ ی چند صد ساله داشته ولی رینوپلاستی به معنی واقعی با متدهای جدید در دهه­ های اخیر روبه ­رشد و پیشرفت بوده است. جراحی رینوپلاستی مخصوصاً در چهار دهه ­ی اخیر دچار تحول اساسی شده است.

عمل رینوپلاستی شایع­ترین عمل در کشور ما است، در این عمل جراح بینی تلاش خود را جهت ایجاد بینی زیبا و متناسب با اجزاء دیگر صورت به­ کار می­گیرد. در صورت وجود مشکلات داخلی مثل انحراف تیغه ­ی بینی، پولیپ بینی، بزرگی شاخک­ های داخل بینی و … این مسائل با جراحی رینوپلاستی قابل اصلاح است.

در رینوپلاستی مدرن با اصلاح یا بازسازی و استحکام ساختمان بینی علاوه ­بر زیبایی ظاهری، سلامتی داخلی آن نیز تضمین می­شود.

در طی عمل رینوپلاستی جراح می­تواند اندازه­ ی بینی را متناسب با اجزاء صورت و با حفظ عملکرد تغییر دهد، نوک بینی را جمع کرده  افتادگی آن را رفع کند، سوراخ­های بینی را کوچک کرده و متقارن نماید و برجستگی و یا فرورفتگی پشت بینی را اصلاح نماید.

بینی از نظر ساختاری دارای معیارها و الگوهای خاصی در کتب مرجع است که جراح بینی سعی می­کند بینی بیمار را تا حد امکان از نظر ظاهری به الگوهای استاندارد نزدیک سازد، البته تا حد زیادی این مسئله به ساختار اولیه یا زمینه بینی بیمار نیز بستگی دارد.

در صورت وجود مشکلات داخلی بینی و سینوزی ت­ها که شامل گرفتگی بینی و خونریزی، سینوزیت حاد و مزمن و غیره میباشد، عمل رینوپلاستی می­تواند هم­زمان با رفع این مشکلات انجام شود که شایع­ترین آن انحراف تیغه­ی میانی بینی است که حین عمل قابل رفع است.

آگاهی از اصول اولیه و اطلاعات در خصوص عمل رینوپلاستی باید در نتیجه درک و انتظار درست از عمل قدم اول و اساسی برای شما که قصد انجام چنین عملی را دارید می­باشد.

بهترین جراح بینی دکتر میلانی