رینوپلاستی

ما در مطالب قبلی درباره جراحی زیبایی بینی و جراحی رینوپلاستی صحبت کردیم در ادامه قصد داریم مطالب بیشتری درباره رینوپلاستی بیان کینم.

رینوپلاستی یا همان جراحی بینی به منظور افزایش زیبایی صورت و تناسب میان اجزای چهره و بینی، همچنین برای درمان اختلالات تنفسی و یا سایر نقائص صورت می­پذیرد.

یکی از موارد مهمی که برای رسیدن به نتیجه­ ی مطلوب در این جراحی حائز اهمیت است توجه به مراقیت­هایی است که باید پس از عمل صورت گیرد.

در این عمل جراحی یک برش در داخل بینی شما و در برخی موارد یک برش کوچک بین سوراخ­های بینی ایجاد خواهد گردید.

هر دو این برش­ها با استفاده از نخ ­هایی که قابلیت جذب دارند، بخیه خواهند شد.

بر روی بینی یک قالب پلاستیکی قرار خواهد گرفت که هدف از آن حفظ شکل و ساختار جدید غضروف و استخوان بینی تا زمانی است که آن­ها به صورت کامل التیام یابند.

همچنین سبب کاهش ورمی که بیمار پس از عمل خواهد داشت نیز می­شود.

برای مراقبت از زخم می­توان چندین مورد را تذکر دارد. اول این­که در یک و یا دو روز اول از بینی شما مقداری خون و یا مخاط خارج خواهد گردید که این مورد طبیعی می­باشد و نیازی به نگرانی نیست.

رینوپلاستی

در این مورد شما می­توانید از پدهای مخصوص به منظور جذب کردن مواد خارج از بینی استفاده نمایید.

بعد از دو روز از انجام جراحی رینوپلاستی نیز شروع به استفاده از اسپری­های سالین کنید. این اسپری­ها سبب پاک و مرطوب شدن بینی می­شوند. اگر برشی بین سوراخ­های بینی شما، ایجاد گردیده است از پمادهایی که جراح به شما خواهد داد نیز استفاده کنید.

همچنین امکان دارد مقداری از غضروف گوش شما برای استفاده در قسمت بینی به کار رفته باشد. در این مورد نیز از پماد در قسمت گوش خود استفاده کنید. قالب پلاستیکی استفاده شده برای بینی، یک هفته پس از عمل جراحی از روی صورت شما برداشته خواهد شد.

ممکن است بعد از عمل صورت خود را و یا با استفاده از شامپو موهای خود را بشورید، در صورتی که آب تماس مستقیمی با قالب پلاستیکی نداشته و فقط در حد مرطوب شدن باشد، ایرادی نخواهد داشت.

بهترین جراح بینی دکتر معتبر