ورزش بعد از عمل زیبایی

در ورزش و جراحی رينوپلاستي هرچند که باید یادمان باشد که شرایط هر بیمار و میزان فعالیت اش در زندگی و همینطور روش ها و توصیه های هر جراح متفاوت است و برای هر فردی تصمیمات مخصوص به وی گرفته می شود.
بنظر می رسد توصیه های زیر بطور کلی از طرف بسیاری از جراحان بینی مورد قبول باشد:

۱)زمان شروع راه رفتن: هر چه سریعتر و معمولا” در روزعمل یا فردای آن
۲)شروع فعالیت های سبک مثل راه رفتن آهسته وفعالیت های روزمره معمول: ازیک روزتا یک هفته پس از عمل
۳)شروع فعالیت هایی مثل راه رفتن سریع : بعد از هفته اول پس از عمل
۴)شروع فعالیت های متوسط و کششی مثل یوگا یا دویدن : یک ماه پس از عمل
۵)شروع برداشتن وزنه و اجسام سنگین : حداقل ۶ هفته پس از عمل
۶) شروع فعالیت ها یا ورزش هایی که احتمال تماس با بینی وجود دارد مثل فوتبال ,بسکتبال یا ورزشهای رزمی: حداقل هشت هفته پس از عمل تا استخوان ها ترمیم شوند
۷)اگر برداشتن شاخک تحتانی و پولیپ جزیی از عمل شما باشد، خونریزی در این ناحیه می تواند تا اشش هفته پس از عمل رخ دهد. پس رژیم ورزشی تان بر آن اساس باید تنظیم گردد
۸)در کل اکثر جراحن بینی حداقل شش هفته را برای پرهیز از برنامه های ورزشی در نظر داشته باشید
۹)و در نهایت برای پرهیز از تشدید ورم بینی، از هر فعالیتی که باعث افزایش ضربان قلب یا تعداد تنفس تان شود برای دو هفته پس از عمل باید پرهیز کرد.
در ورزش و جراحی رينوپلاستي بیماران باید بین شدت ورم و سطح ورزش و بدنسازی بعد از عمل بینی ارتباط برقرار کنند. ورزش کردن جریان خون را در بینی افزایش می‌دهد و به دلیل کمک به خروج خون از سیاهرگ‌ها و بهبود تخلیه لنفاوی ورم را تا حدی از بین می‌برد؛ به علاوه ورزش عموماً شدت ورم اولیه را کاهش می‌دهد. اگر حضورتان برای شرکت در یکی از این مسابقات لازم است، حتماً با جراح مشورت کنید تا از مراقبت‌های مخصوص پس از عمل اطلاع یابید. بازیکنان فوتبال، بسکتبال یا دیگر ورزش‌های تماسی پربرخورد باید با توجه به توصیه و اجازه پزشک از وسایل محافظ مانند نقاب و ماسک استفاده کنند.

دکتر معتبر فوق تخصص جراحی پلاستیک , ترمیمی و جراح زیبایی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران میباشد.

جهت مشاوره کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09129219406 تماس حاصل فرمایید