عمل بینی

در مطالب قبلی درباره جراحی بینی ، بهترین جراح بینی و نحوه عمل بینی صحبت کردیم در این مطلب قصد داریم مطالب بیشتری درباره عمل بینی برای شما بیان کنیم.

بینی شما عضو مهمی است که امکان بو کردن چشیدن و نفس کشیدن درست را به شما می دهد . همچنین تعیین کننده ترین جز چهره انسان هم هست.

عمل بینی

با توجه به اینکه امروزه اهمیت زیبایی افزایش پیدا کرده ، تمایل افراد بسیاری نیز جهت انجام عمل زیبایی افزایش یافته است. تمایل افراد به انجام عمل زیبایی به حدی زیاد می باشد که حتی افرادی که شکل بینی آن ها مناسب می باشد هم مایلند که این عمل زیبایی بینی را انجام دهند

به علت اینکه بینی در مرکز صورت است ، فرم بینی تاثیر بسزایی در زیبایی چهره نیز دارد به همین دلیل انجام جراحی زیبایی بینی در بین مردم گسترش یافته است .

هدف هرعمل زیبایی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی كامل و مطلق . در واقع هدف از انجام جراحی زیبایی بینی بهبود فرم بینی با حفظ عملکرد بینی است .

با عمل جراحی پلاستیک، اشکالات مختلف بینی را می توان برطرف کرد به عنوان مثال: بزرگ بودن اندازه بینی ، قوزدار بودن بینی ، افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه بینی و لب ، پهن بودن بینی ،بزرگ بودن سوراخ های بینی، جعبه ای شکل بودن نوک بینی ، زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت ، دررفتگی تیغه بینی و غیرقرینه بودن بینی ، دو شاخه بودن نوک بینی ، دماغ زین اسی متعاقب ضربه های قبلی و یا عمل جراحی انحراف تیغه بینی ، دفورمیتی های بعدازعمل جراحی .

از بین تمام اعمال زیبائی، جراحی پلاستیك بینی كه اصطلاحاً ” رینوپلاستی ” نامیده می‌شود از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. این عمل چیزی بیشتر از مهارت جراحی است و در حقیقت تلفیقی از علم و هنر است.

جراحی بینی یا رینوپلاستی نه تنها در ایران طرفدار زیادی دارد، بلکه تبدیل به روشی برای کسانی شده که می خواهند ظاهر خود را با جراحی بینی بهبود بخشند. جراحی بینی که ابتدا در متون پزشکی هند در سال 500 بعد از میلاد ذکر شده است ، یکی از قدیمی ترین عمل های جراحی پلاستیک است اما دشوارترین آن ها نیز می باشد.

دکتر معتبر بهترین جراح بینی