عمل جراحی بینی

در مطالب قبلی درباره جراحی زیبایی بینی و بهترین جراح بینی صحبت کردیم در ادامه قصد داریم درباره عمل جراحی بینی صحبت کنیم.

عمل جراحی زیبایی بینی، با استفاده از روش­ها و تکنیک­های متنوعی صورت می­پذیرد.

این روش­ها و تکنیک­ها با توجه به نیاز فرد بیمار می­تواند بسیار گسترده و متنوع باشد.

پس از تصمیم قطعی برای انجام جراحی بینی، مرحله بعدی مشورت با بهترین جراح بینی به منظور انتخاب روش مناسب برای انجام این عمل است.

قبل از انجام عمل جراحی ضروری است که اطلاعاتی مختصر درباره­ ی روش­های انجام این عمل جراحی داشته باشید. به صورت کلی چهار روش متنوع وجود دارد که با توجه به شرایط می­توان یکی از آن­ها را انتخاب کرد.

اولین و عمومی ­ترین روش، روش جراحی زیبایی بینی به صورت بسته است.

در این روش تمام برش­ها در داخل بینی ایجاد می­شوند و هیچ جای زخم قابل رؤیتی باقی نخواهد ماند.

عمل جراحی زیبایی بینی باز نیز از دیگر روش­ها می­باشد. این روش مخصوص افرادی است که به تغییرات گسترده نیاز دارند. در این روش جراح بین سوراخ ­های بینی، برشی ایجاد خواهد کرد تا امکان دسترسی گسترده­ای به وجود آید تا بتوان تغییرات را به صورت گسترده­تری اعمال کرد.

این روش برای موارد زیر بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرد:

در موردی که برداشتن قوز در عمل ­های قبلی دچار شکست شده باشد، براساس ژنتیک و نقص ساختاری بینی، تغییر شکل در بینی، نارضایتی از شکل ظاهری بینی پس از عمل جراحی زیبایی قبلی.

روش دیگر، جراحی زیبایی بینی پرکننده است که کمتر از دو مورد پیش گفته متداول می­باشد.

این روش بدون جراحی صورت می­پذیرد و برشی در بینی ایجاد نخواهد شد و با استفاده از تزریق مواد پرکننده برای اصلاح نقائص جزئی بینی انجام می­پذیرد.

این روش برای افرادی که خواستار تغییرات بسیار جزئی در شکل بینی می­باشند توصیه می­گردد.

و در آخر روش تجدید نظر در جراحی بینی می­باشد. در واقع این روش برای افرادی است که از نتایج جراحی زیبایی بینی خود پس از یک عمل اولیه ناراضی می­باشند.

جراحی رینوپلاستی توسط دکتر معتبر