سینه های افتاده برای بسیاری از خانم ها خوشایند نیست. عواملی مثل افزایش سن ، بارداری و شیردهی و حتی نیروی گرانش می تواند موجب افتادگی سینه ها در خانم ها شود. لیفت سینه را می توان بهترین روش برای بالا کشیدن و جوانسازی سینه ها در نظر گرفت. با لیفت پستان می توانید سینه ها را به فرم طبیعی و زیبای خود باز گردانید. ممکن است به دلیل نا آگاهی از لیفت و نتایج آن نگرانی هایی در افراد وجود داشته باشد. برای مثال ممکن است برخی نگران برگشت پذیر بودن نتایج بعد از عمل باشند یا برخی دیگر نگران بد شکل شدن یا نامتقارن شدن سینه ها بعد از انجام عمل لیفت شوند. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم به صورت جامع لیفت ماستوپکسی را مورد بررسی قرار دهیم تا به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. اگر سینه هایی افتاده دارید و به دنبال روشی برای خوش فرم شدن و رفع افتادگی آن ها هستید ، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. دکتر امیررضا معتبر ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تا به امروز با انجام عمل های موفق جراحی سینه توانسته رضایت بساری از مراجعه کنندگان را به خود جلب نماید.

 

لیفت سینه - دکتر معتبر

آشنایی با لیفت سینه

در ابتدا باید اشاره کرد که از جراحی لیفت پستان به تنهایی نمی توان برای تغییر سایز سینه ها و یا گرد کردن آن ها استفاده کرد ؛ بنابراین اگر قصد دارید سینه های شما کوچک تر و یا بزرگ تر شوند ، می توانید از روش های دیگری برای تغییر سایز سینه های خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر قصد لیفت سینه دارید باید از سلامت عمومی برخوردار باشید و بعد از لیفت وزن خود را ثابت نگه دارید.

 لیفت سینه یا جراحی ماستوپکسی چگونه انجام می شود ؟

این روش برای خانم هایی که افتادگی شدیدی در سینه های خود دارند یا فرم پستان های آن ها به شکل واضحی تغییر کرده است ، مناسب می باشد. البته در صورت تمایل و با تشخیص دکتر معتبر ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تهران ، از این روش می توانید برای موارد خفیف تر هم کمک بگیرید. جراحی لیفت سینه با بیهوشی عمومی انجام می شود اما نیازی به بستری شدن در بیمارستان یا کلینیک ندارد. جراحی سینه حدود یک تا دو ساعت طول خواهد کشید. در این روش بعد از بیهوش شدن بیمار ، بهترین جراح پستان در تهران ، برش هایی را در محل های مشخصی از سینه ایجاد می کند که این برش ها در افراد مختلف با توجه به شرایط بدنی آن ها متفاوت می باشد. به صورت کلی برش هایی که در بافت سینه ها ایجاد می شود به 3 شکل هستند. برش های دایره ای که در اطراف هاله سینه ایجاد می شود ، برش دایره ای و عمودی که در اطراف هاله سینه و زیر هاله سینه انجام می شود. در نوع سوم از سه برش دایره ای ، عمودی و افقی استفاده می شود که برش افقی را در زیر سینه ها ایجاد می کنند. از طریق برش های ایجاد شده بافت سینه را به سمت بالا می کشند. لازم به ذکر است که در این روش تنها سطح بافت سینه کشیده می شود و هیچ گونه آسیبی به عروق و بافت های حساس سینه وارد نمی شود. این کشیدگی ها باید به گونه ای باشد تا افتادگی سینه ها برطرف شود و سینه ها فرم بهتری پیدا کنند و هاله و نوک سینه در جای خود قرار بگیرند. در نهایت پوست های اضافی کشیده شده ، بریده می شود و در نواحی که برش ها ایجاد شده است بخیه زده می شود.

برش های ایجاد شده در این روش در نواحی ایجاد می شود که قابل مشاهده نبوده و یا اگر برش در سطح سینه ایجاد شود ظریف و جزئی بوده و بعد از مدتی برطرف می شود ؛ بنابراین نیازی به نگرانی در مورد باقی ماندن جای زخم و بخیه ها نیست. در صورتی که در انتخاب جراح خود دقت کنید ، جراح محل های مناسبی را برای ایجاد برش انتخاب خواهد کرد و برای بهتر شدن نتیجه و رفع جای زخم ها توصیه هایی به شما می کند. درد و ورم بعد از جراحی سینه طبیعی بوده و بعد از مدتی به طور کامل برطرف می شود. بعد از بهبودی ورم ها می توانید نتایج جراحی را مشاهده نمایید. نتایج به دست آمده از جراحی لیفت سینه دائمی بوده و تا مدت زیادی باقی خواهد ماند ، اما به هر حال افزایش سن تاثیر خود را بر روی سینه ها می گذارد چرا که با افزایش سن پوست حالت انعطاف پذیری و ارتجاعی خود را از دست می دهد و در نهایت حالت شل و افتاده ای پیدا می کند. البته خوب است بدانید در صورتی که رژیم غذایی سالمی داشته باشید و با ورزش کردن و داشتن سبک زندگی سالم وزن خود را ثابت نگه دارید ، می توانید از تاثیرات افزایش سن بر روی بدن و بافت سینه های خود پیشگیری نمایید.

لیفت سینه - دکتر معتبر

مزایای لیفت سینه چه می باشد ؟

دکتر معتبر ، بهترین جراح سینه تهران ، مهم ترین مزایای لیفت پستان ها را جوان تر شدن بافت پستان ها و زیبا شدن فرم آن ها می داند. این موضوع می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد شود و آن ها را جذاب تر از قبل نماید. با ماستوپکسی می توان عوارض ایجاد شده در دوران شیردهی ، بارداری و غیره را جبران نمود. در این روش علاوه بر زیباسازی فرم سینه ها می توان چین و چروک های پوست سینه را نیز برطرف کرد و در نتیجه سینه ها ظاهری زیبا و جوان تر خواهند داشت.

عوارض لیفت سینه چه می باشد ؟

در صورتی که لیفت سینه خود را زیر نظر پزشکی با مهارت و تجربه انجام دهید ، هیچگونه خطر و عارضه ای نخواهد داشت. درد ، تورم ، التهاب و قرمزی از عوارض معمولی و طبیعی بعد از لیفت پستان می باشد که اثرات آن کوتاه مدت بوده و بعد از مدتی برطرف خواهد شد. اثرات ناشی از داروی بیهوشی و بی حسی نیز موقتی بوده و بعد از مدت کوتاهی برطرف می شود. اگر عوارض بیان شده بعد از مدتی برطرف نشد ، لازم است به پزشک خود اطلاع دهید.

اقدامات و توصیه های لازم قبل از لیفت سینه

 • بعد از انتخاب جراح لازم است در جلسه مشاوره پیش از جراحی تمام انتظارات خود را بیان کنید تا به کمک پزشک بعد از انجام معاینه بتوانید دید واقع بینانه تری نسبت به عمل پیدا کنید و بهترین و موثرترین روش را برای لیفت پستان انتخاب نمایید تا نتیجه قابل قبولی از انجام عمل خود بگیرید.
 • لازم است در صورتی که بیماری خاصی دارید و یا از داروی های خاصی استفاده می کنید در این جلسه به پزشک خود اطلاع دهید.
 • اگر در دوران بارداری و شیردهی هستید و یا به زودی قصد باردار شدن دارید ، توصیه می شود برای لیفت پستان اقدام نکنید. زیرا در این دوران فرم پستان ها تغییر پیدا می کند و به همین علت اثرات جراحی ماستوپکسی از بین خواهد رفت.
 • اگر قبلا جراحی لیفت سینه یا سایر جراحی ها را انجام داده اید ، لازم است پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • لازم است از مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات حداقل 2 هفته قبل از لیفت پرهیز نمایید. هم چنین لازم است قبل از انجام لیفت پستان ، ماموگرافی و آزمایش های لازم را انجام دهید تا از سلامت سینه های خود اطلاع پیدا کنید و سپس اقدام به انجام لیفت نمایید.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

 • تا چند روز بعد از لیفت سینه از سوتین استفاده نکنید و یا اگر مجبور به استفاده از آن هستید ، حتما از سوتین های طبی استفاده نمایید.
 • از دستکاری کردن ، ماساژ دادن و فشردن سینه های خود پرهیز کنید.
 • فعالیت های سنگین و ورزش کردن را برای مدتی کنار بگذارید.
 • از داروهای تجویز شده توسط پزشک به موقع استفاده نمایید.
 • از خیس و مرطوب شدن پانسمان خود خودداری کنید.
 • در صورت لزوم با رعایت مراقبت ها و نکاتی که پزشک بیان نموده پانسمان خود را تعویض نمایید.
 • بعد از لیفت پستان ها به صورت طاق باز بخوابید و از خوابیدن بر روی سینه ها و فشار آوردن به آن ها خودداری نمایید ؛ زیرا می تواند اثرات لیفت سینه را تحت تاثیر قرار دهد.

در چه مواردی لیفت سینه توصیه می شود؟

 • هنگامی که نوک سینه ها به سمت پایین کشیده شود.
 • محل قرارگیری سینه ها یکسان نباشد.
 • پستان ها حالت آویزانی پیدا کرده باشد.
 • در پوست سینه کشیدگی هایی مشاهده شود.
 • در چنین شرایطی پزشک توصیه به لیفت پستان می کند تا از مزایای این روش جراحی بهره مند شوید.

 

لیفت سینه - دکتر معتبر

سوالات متداول در مورد لیفت سینه

آیا افراد مبتلا به بیماری فیبروکیستیک می توانند لیفت پستان انجام دهند ؟

بله انجام لیفت سینه برای بیماران مبتلا به فیبروکیستیک مانعی ندارد و قابل انجام است.

جهت جلوگیری از افتادگی سینه ها چه اقداماتی می توان انجام داد ؟

در همین راستا دکتر معتبر ، بهترین جراح لیفت سینه در تهران توصیه می کند :

استفاده از سوتین ، پرهیز از مصرف سیگار ، ورزش کردن مداوم ، جلوگیری از تغییرات وزن و غیره از جمله اقداماتی است که می تواند از افتادگی سینه ها جلوگیری نماید. ماساژ دادن سینه ها با یخ و یا روغن زیتون و یا ژل آلوئه ورا نیز می تواند در جلوگیری از افتادگی سینه ها موثر باشد.

جراحی لیفت پستان به چه عواملی بستگی دار ؟

میزان خاصیت ارتجاعی پوست و پوست های اضافی پستان ، میزان افتادگی پستان ها ، شکل پستان ها ، اندازه و نوک پستان از جمله عواملی است که در نتایج جراحی لیفت پستان می تواند تاثیر گذار باشد.

آیا بعد از لیفت سینه می توان باردار شد ؟

لیفت پستان به هیچ عنوان بر روی عملکرد سینه ها تاثیر نمی گذارد. به همین علت شما بعد از لیفت هم می توانید اقدام به بارداری نمایید ، اما تغییرات هورمونی و همچنین تغییر وزن می تواند در نتایج حاصل از عمل تاثیر گذار باشد. به همین علت اغلب توصیه می شود بعد از بارداری اقدام به لیفت سینه نمایید تا نتایج آن ماندگارتر شود.

قبل از انجام عمل لیفت سینه چه اقداماتی را باید انجام داد ؟

 • معاینه توسط پزشک و انجام آزمایشات لازم
 • ماموگرافی
 • قطع مصرف سیگار و الکل

آیا لیفت سینه و پروتز سینه را می توان به صورت همزمان در یک جراحی انجام داد ؟

بله این دو جراحی به صورت همزمان قابل انجام است. انجام جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه لازم است زیر نظر بهترین جراح پلاستیک و زیبایی با تجربه انجام شود ؛ زیرا این عمل پیچیدگی هایی به همراه دارد.

چه سنی برای جراحی لیفت سینه مناسب است ؟

انجام این جراحی برای تمامی خانم ها بعد از تکمیل بلوغ و در سنین باروری مناسب است. انجام لیفت پستان برای افراد زیر 18 سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود. به طور معمول این جراحی در خانم های بالای 30 سال مشاهده می شود. همانطور که قبلا اشاره شد بهترین زمان برای جراحی لیفت زمانی است که دیگر قصد باردار شدن ندارید. در خانم های بالای 50 سال نیز عمل لیفت سینه با بررسی فاکتورهای سلامتی و نوع پوست و حالت ارتجاعی آن قابل انجام می باشد.

هزینه جراحی لیفت سینه

هزینه جراحی بعد از معاینات لازم مشخص می شود و با توجه به مهارت پزشک ، هزینه اتاق عمل و بیهوشی و غیره ممکن است متفاوت باشد. به همین علت نمی توان برای آن هزینه دقیقی را مشخص نمود.