لیفت صورت از جمله روش های موثر در زمینه جوان سازی و زیبایی پوست صورت می باشد. با برداشتن چربی های اضافی در در زیر پوست می توان موجب کاهش افتادگی پوست و برطرف کردن چین و چروک های پوست شد. جراحی لیفت کردن صورت با دکتر امیررضا معتبر ، بهترین جراح پلاستیک تهران ، موجب زیبایی بیشتر صورت و جوان تر شدن می شود.

 

لیفت صورت - دکتر معتبر

عوامل تاثیر گذار در پوست

افزایشت سن ، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب ، تغییر وزن ، شرایط آب و هوایی محیط زندگی ، استرس ، ژنتیک و استفاده از دخانیات و الکل از جمله مواردی است که در پوست تاثیر می گذارد.

چه افرادی کاندید مناسب برای جراحی لیفت صورت هستند ؟

به صورت کلی می توان گفت جراحی لیفت صورت برای افرادی که چین و چروک های زیادی دارند و پوست آن ها دچار افتادگی شدید شده است روش مناسب بوده و می توانند از این عمل جراحی برای جوان سازی پوست خود کمک بگیرند :

 • افراد با چین و چروک های عمیق در کناره دهان و بینی
 • ایجاد چین های عمیق در گونه هاو شل شدن پوست در برجستگی های روی گونه
 • وجود چین و پوست شل و چربی های اضافی در گردن

روش جراحی لیفتینگ صورت

جراحی لیفت صورت در تهران با بیهوشی عمومی و در مدت زمان 1 الی 3 ساعت انجام می شود. روش های جراحی لیفت با توجه به مشکلات مختلف پوست در افراد مختلف به صورت عمقی و یا سطحی انجام می شود.

سطحی : در این روش جراحی تغییرات تنها بر روی پوست صورت انجام خواهد شد.

عمقی : علاوه بر پوست صوت ، عضلات زیرین پوست نیز دچار تغییرات می شود.

نتایج جراحی لیفت صورت

 • به دلیل وجود تفاوت های فردی در افراد مختلف نتایج عمل لیفت در همه افراد یکسان نمی باشد.
 • برای مشاهده نتیجه نهایی لازم است چند هفته صبر کنید و تغییرات جزئی در ماه های بعدی با کاهش تورم مشاهده خواهد شد.
 • لازم به ذکر است که با افزایش سن بعد از 10 سال ممکن است احتمال تکرار این عمل وجود داشته باشد.

کاربرد عمل لیفت آندوسکوپیک صورت

اغلب از جراحی لیفت صورت توسط دکتر معتبر ، بهترین جراح صورت تهران ، به دلایل زیر استفاده می شود :

 • برطرف کردن پوست های آویزان و چین و چروک های پوستی
 • برطرف کردن خطوط عمیق در نواحی اطراف پلک
 • رفع شیارهای عمیق در نواحی زیر پلک
 • برطرف کردن خطوط عمیق کنار بینی و گوشه ی لب ها
 • رفع افتادگی های موجود در عضلات تحتانی صورت
 • از بین بردن چین و چروک ها
 • رفع افتادگی و شلی پوست
 • بهبود زیبایی
 • برجسته شدن خط فک
 • برطرف شدن غبغب
 • برطرف کردن نوارها و چین های موجود در زیر گردن

مزایای جراحی لیفت صورت

 • با انجام این عمل جراحی به تنهایی می توان بسیاری از نقاط چهره را جوان و احیا نمود.
 • ماندگاری نتایج جراحی لیفت بالا بوده و معمولا تا 10 سال یا بیشتر باقی می ماند.
 • با انجام لیفتینگ صورت توسط بهترین جراح لیفت صورت تهران ، می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و سن خود را جوان تر از سن واقعی نشان دهید.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت پوست

 • بعد از جراحی لیفت صورت تا چند روز ترشح خونابه ، ایجاد کبودی و ورم امری طبیعی است. اما اگر میزان خون ریزی و تورم بسیار شدید باشد و یا بعد از چند روز افزایش پیدا کند لازم است به سرعت به پزشک اطلاع دهید.
 • بعد از 72 ساعت لازم است بیمار به مطب پزشک مراجعه کند تا بررسی و معاینه های لازم انجام شود. سپس بعد از یک هفته لازم است بیمار برای ویزیت مجدد به پزشک مراجعه کند.
 • معمولا بخیه ها 7 روز بعد از جراحی کشیده می شوند.
 • از مصرف نمک و مواد غذایی حاوی سدیم به مدت 2 هفته بعد از عمل خودداری کنید. استفاده از نمک موجب افزایش تورم در صورت می شود.
 • داروهای خود را به موقع و درست مصرف کنید.
 • در صورتی که سیگار مصرف می کنید ، بهتر است به مدت 2 هفته مصرف سیگار و سایر دخانیات را ترک نمایید ؛ زیرا مصرف دخانیات می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند.
 • ممکن است در 72 ساعت اول بعد از جراحی کمی احساس درد داشته باشید که با مصرف مسکن ها می توانید این درد را تسکین دهید.
 • در صورتی که به سرما حساسیت ندارید ، می توانید برای کاهش کبودی و تورم از کمپرس یخ با نهایت احتیاط استفاده کنید.
 • برای استراحت کردن و خوابیدن می توانید چند بالش در زیر سر قرار دهید و به صورت طاق باز بخوابید. از خوابیدن بر روی صورت خود پرهیز کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین و یا بلند کردن اجسام سنگین و وزش کردن تا چند هفته خودداری نمایید. انجام فعالیت های روزمره مانعی ندارد.
 • لباس های راحت با یقه ای باز بپوشید. با این عمل احتمال کشیده شدن پارچه بر روی پوست شما کاهش پیدا می کند.

روند عمل جراحی لیفت صورت چگونه است ؟

برای انجام این عمل ابتدا مشخص می شود که جراحی روی تمام صورت انجام می شود و یا بخشی از آن. این موضوع به نوع پوست و میزان چین و چروک ها و انعطاف پذیری عضلات بستگی دارد این عمل به صورت سرپایی با داروی بیهوشی و یا بی حسی موضعی و داروی آرام بخش انجام می شود و بیمار نیازی به بستری شدن ندارد. برش هایی که برای لیفت صورت ایجاد می شود درون خط مو یا بالای گوش می باشد. سپس سلول های مرده و چروکیده پوست را از بین می برند و پوست صورت کشیده می شود و در انتها بخیه زده خواهد شد. با لیفت کردن صورت ، پوست گردن نیز کشیده و سفت می شود و چین و چروک های آن از بین خواهد رفت. در نتیجه عضلات صورت سفت شده و فرد جوان تر به نظر خواهد رسید.

 

عمل جراحی لیفتینگ صورت چقدر زمان می برد ؟

معمولا انجام این جراحی بین 2 الی 4 ساعت زمان می برد. مدت زمان عمل تا حد زیادی به میزان وضعیت پوست بستگی دارد. گاهی ممکن است لیفت صورت با عمل های دیگری نیز همراه شود که در این صورت ، زمان عمل طولانی تر خواهد شد. عمل هایی مانند لیپوساکشن ، جراحی پلک ، لیفت شقیقه و ابرو نیز همزمان با لیفتینگ صورت قابل انجام است.

مدت زمان بهبودی بعد از عمل جراحی چند روز است ؟

مدت زمان ریکاوری بعد از این عمل کوتاه بوده و تنها ممکن است افراد در طول یک هفته مقداری کبودی در نواحی گردن و صورت مشاهده کنند. تورم و کبودی ها معمولا بعد از یک هفته برطرف می شود. بعد از این دوره زمانی فرد می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.

اثرات عمل لیفت صورت تا چه مدت ماندگار است ؟

همانطور که قبلا اشاره شد ماندگاری نتایج لیفت صورت تا 10 سال ماندگاری دارد. اگر رژیم غذایی سالمی داشته باشید و از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی پرهیز نمایید ، هم چنین از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید ، می توانید ماندگاری نتایج لیفت را به بیشتر از 10 سال افزایش دهید.

آیا عمل لیفت درد دارد ؟

جراحی لیفت کردن صورت و گردن ، روشی درد ناک نیست و معمولا افراد درد خفیفی را بعد از عمل احساس می کنند که با مصرف مسکن می توان این درد را کنترل نمود.

مشکلات و عوارض جراحی لیفتینگ صورت چه می باشد ؟

لازم است که جراحی لیفت صورت و گردن زیر نظر متخصص و جراحی پلاستیک و زیبایی انجام شود. حتما این عمل را زیر نظر متخصصی که دارای مهارت و سابقه بسیار در زمینه عمل لیفت می باشد ، انجام دهید. بهترین دکتر لیفت صورت در تهران ، بعد از معاینه و ارزیابی نوع پوست شما مشخص می کند از کدام تکنیک و روش برای برطرف کردن مشکل شما استفاده کند تا به نتیجه مطلوبی برسید. همچنین آموزش مراقبت ها و توصیه های قبل و بعد از عمل لیفت می تواند عوارض و خطرات جراحی لیفتینگ صورت را کاهش دهد. به جز کبودی و تورم و کمی ترشح خونابه که از عوارض طبیعی بعد از جراحی است ممکن است برخی افراد دچار هماتوم یا لخته شدن خون و یا آسیب دیدن عصب های پوستی شوند که بسیار نادر است . با انجام این جراحی توسط متخصص متبحر از بروز عوارض جدی و عفونت بعد از عمل جلوگیری نمایید.

هزینه عمل لیفت صورت در تهران چقدر است ؟

هزینه عمل لیفت صورت با توجه به میزان دستمزد جراح و پرسنل ، هزینه های مربوط به کلینیک و یا بیمارستان ، تجهیزات اتاق عمل و داروی بیهوشی مشخص می شود. همچنین نوع پوست و پیچیدگی جراحی ممکن است در هزینه لیفت تاثیر بگذارد . به همین علت لازم است برای اطلاع دقیق از قیمت لیفت کردن صورت با روش جراحی به مطب پزشک مراجعه کنید تا بعد بررسی و معاینه هزیه نهایی به شما اعلام شود.

جراحی لیفت شقیقه و ابرو

از جراحی لیفت شقیقه و ابرو به منظور بالا بردن ابروها و زیبا کردن حالت آن استفاده می شود. با انجام این جراحی می توانید موجب جذابیت حالت چشم ها و ابروهای خود شوید. با انجام این عمل جراحی چشم ها درشت تر به نظر خواهند رسید و ابروها در فاصله متناسبی از صورت قرار می گیرند. با استفاده از این روش جراحی می توانید خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم را نیز بهبود دهید در نتیجه چشم ها جوان تر و شاداب تر به نظر خواهند رسید. نتایج لیفت شقیقه و ابروها ماندگاری بسیار بالایی دارد و می توان آن را روشی دائمی در نظر گرفت. هم چنین همانطور که اشاره شد اگر مراقبت های پوستی و توصیه های بعد از عمل را جدی بگیرید ، می توانید ماندگاری نتایج این عمل را تا مدت زمان بیشتری افزایش دهید و نتایج مطلوب بعد از عمل را حفظ نمایید.

 

لیفت صورت - دکتر معتبر

 

مزایای جراحی لیفت شقیقه و ابرو چه می باشد ؟

از مهم ترین مزیت های این عمل جراحی می توان به زیباتر و جوان تر شدن حالت چشم ها اشاره کرد. در انجام جراحی لیفت شقیقه ، ابروها به سمت بالا کشیده می شود که با انجام این عمل چروک های اطراف پوست از بین رفته و در نهایت چشم ها فرمی زیبا و جذاب پیدا می کنند. بنابراین اعتماد به نفس افراد نیز با انجام این عمل افزایش پیدا می کند چرا که چشم ها و صورت فرم زیبا و جوان تری پیدا کرده است.

لیفت شقیقه برای چه کسانی مناسب است ؟

 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی ابروها و چشم های افتاده دارند.
 • افرادی که با افزایش سن چشم و ابروهای آن ها دچار افتادگی شده است.
 • کسانی که تمایل دارند چشم های آن ها کشیده تر و جذاب شود.
 • لازم است برای انجام این جراحی بعد از 22 سالگی اقدام کنید ؛ زیرا تا قبل از این سن ممکن است چهره به صورت کامل رشد نکرده و شکل نگرفته باشد. به همین علت نتایج آن ماندگار نخواهد بود. در صورتی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید می توانید بعد از 22 سالگی اقدام به جراحی لیفت شقیقه و ابرو نزد بهترین جراح لیفت شقیقه نمایید.

برش های لیفت شقیقه در کدام قسمت ایجاد می شود ؟

در جراحی لیفت شقیقه در تهران توسط دکتر معتبر ، بهترین جراح لیفت شقیقه و صورت تهران ، از برش های کوچک بین 2 الی 2.5 سانتی در ناحیه شقیقه ایجاد می شود. به دلیل کوچک بودن جای برش ها احتیاجی به کوتاه کردن موی سر نمی باشد.

برش های لازم برای لیفت آندوسکوپیک صورت

برش های ایجاد شده در این عمل بسیار ظریف بوده و در نقاطی ایجاد می شوند که بعد از بهبودی عمل جراحی لیفت ، قابل مشاهده نباشند. این برش ها داخل دهان ، بالای خط مو ، بالای گوش و زیر پلک ایجاد می شوند. در این صورت می توان پوست را از استخوان جدا کرده و کشید. مدت زمان جراحی آندوسکوپیک صورت معمولا بین 1 الی 3 ساعت زمان می برد که این مدت زمان به پیچدگی و وسعت عمل لیفت بستگی دارد.

مزایای لیفت آندوسکوپیک صورت چیست ؟

از تکنیک های نوین جراحی بوده و موجب برطرف کردن چین و چروک های صورت می شود و همچنین مزایای بسیاری را به همراه دارد که در ادامه به مهم ترین مزایای لیفت آندوسکوپیک صورت در تهران توسط بهترین جراح پلاستیک و زیبایی تهران اشاره شده است :

برش کمتر پوست : برش ها در ظاهر پوست صورت تاثیر زیادی دارند به همین دلیل برش های کمتری که در این روش ایجاد می شود را می توان از مزیت مهم لیفت آندوسکوپیک دانست.

هزینه مناسب : برای انجام این جراحی نیازی به داروی بیهوشی نیست مگر در مواردی که همزمان با عمل لیفت صورت ، جراحی های زیبایی دیگر نیز انجام شود. این عمل نیازی به بستری شدن ندارد و هزینه انجام آن بسیار مقرون به صرفه می باشد.

دوره نقاهت کوتاه : هرچه برش ها کوچتر باشند به معنی تهاجم کمتر می باشد. بنابراین باید گفت با جراحی لیفت کردن صورت با این روش پوست شما آسیب شدیدی نمی بیند و به همین دلیل بهبودی با سرعت بیشتری انجام می شود.

عوارض جانبی کمتر : به دلیل برش های محدود ، عوارض جانبی این عمل نیز کمتر می باشد و بیشتر بیماران خونریزی و تورم کمی را تجربه می کنند که در مدت زمان کوتاهی نیز برطرف می شود.

در چه شرایطی نمی توان جراحی لیفت صورت با روش اندوسکوپیک را انجام داد ؟

در صورتی که به علائم زیر دچار هستید انجام این جراحی توصیه نمی شود :

 1. افرادی که بیماری های خشکی چشم دچار هستند.
 2. افرادی که انتظارات غیر منطقی و غیر واقعی از نتیجه جراحی دارند.
 3. افرادی که از سلامت جسمی و روانی برخوردار نیستند.
 4. افرادی که سیستم ایمنی بدن ان ها ضعیف است.
 5. افرادی که پوست آن ها نسبت به برش حساس بوده و جای زخم های بدن آن ها دیر التیام پیدا می کند.

آیا بعد از جراحی لیفتینگ صورت اثر اسکار ناشی از آن باقی خواهد ماند ؟

برش های این جراحی معمولا در اطراف و داخل منحنی های طبیعی گوش ، پشت گوش و در خط رویش مو ایجاد می شوند . در برخی موارد ممکن است این برش ها در مکان پهان مثلا زیر چانه نیز ایجاد شود. بنابراین در حالت کلی می توان گفت برش ها جراحی لیفت صورت بیشتر در نواحی ایجاد می شود که به راحتی قابل مشاهده نیست. جای اسکار نیز بعد از مدتی بهبود پیدا کرده و محو می شود.

سوالات متداول جراحی لیفت صورت

آیا با داشتن سابقه تزریق چربی و ژل می توان جراحی لیفت صورت انجام داد ؟

بله ، سابقه تزریق ژل و چربی مشکلی در انجام این جراحی ایجاد نمی کند. اما ممکن است در مواردی نیاز به برداشتن بافت های چربی و یا ژل برای انجام پروسه جراحی باشد. لازم به ذکر است که این جراحی با نتایج و ماندگاری بالایی همراه بوده و به همین دلیل تا مدت ها نیازی به تزریق انواع فیلرها نخواهید داشت.

آیا کشیدن پوست صورت موجب بالا کشیدن پلک می شود ؟

بیشتر افرادی که قصد انجام این جراحی را دارند ، تصور می کنند با عمل کشیدن پوست صورت ، چشم ، ابرو ، گونه ، چانه و پیشانی آن ها نیز لیفت می شود. این در حالی است که جراحی لیفتینگ صورت تنها روی دو سوم پایینی صورت انجام می شود و تنها خط فک ، گونه ها و صورت دچار تغییرات می شوند. این موضوع با آناتومی صورت ارتباط دارد. خوب است بدانید که عضلات ناحیه پشانی و چشم ها از عضلات صورت جدا هستند و این مسئله موجب می شود که با کشیدن پوست صورت تغییری در نواحی پیشانی و پلک ایجاد نشود. در صورتی که نیازمند تغییراتی در چشم ها و پیشانی خود هستید ، می توانید همزمان با این جراحی لیفت شقیقه و ابرو نیز انجام دهید.

آیا کشیدن پوست صورت در حرکت دادن عضلات آن محدودیت ایجاد می کند ؟

این سوال از پر تکرار ترین سوالات متقاضیان جراحی است در حالی که باید بدانید با انجام عمل لیفت صورت هیچ محدودیت حرکتی ایجاد نخواهد شد هرچند که ممکن است در هفته های اول بعد از جراحی احساس کشیدگی و بی حسی در پوست داشته باشید اما این مشکل نیز بعد از مدتی برطرف شده و تمامی حرکات صورت به حالت طبیعی خود باز می گردد.