لیپوساکشن نوعی عمل جراحی است که با استفاده از تکنیک مکش اقدام به برداشتن چربی از قسمت های مختلف بدن مانند شکم ، ران ، بازو و باسن می کنند. از این پروسه لاغری موضعی ، علاوه بر خارج کردن چربی ها می توان در فرم دهی این قسمت ها نیز استفاده نمود. این روش را نمی توان برای کاهش وزن کلی مناسب دانست. در صورتی که اضافه وزن دارید لازم است برای کاهش وزن رژیم غذایی خود را تغییر دهید و ورزش کنید. برای استفاده از این شیوه درمانی می توانید بعد از انجام مشاوره با دکتر امیررضا معتبر ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در میرداماد تهران ، اقدام به تصمیم گیری و انجام این عمل نمایید.

لیپوساکشن - دکتر معتبر

چه زمان می توان لیپوساکشن کرد ؟

هنگامی که ورزش کردن و رژیم غذایی تاثیری در چربی ها نداشته باشد می توان از این پروسه لاغری موضعی برای قسمت های شکم ، بازو ، ران ها و غیره کمک گرفت. این روش می تواند تعداد چربی های ناحیه خاصی از بدن را کاهش دهد. مقدار چربی که از بدن برداشته می شود به ناحیه مورد نظر و میزان حجم چربی های آن بستگی دارد. تغیرات ایجاد شده با ساکشن دائمی بوده و تا زمانی که وزن شما تغییری نکند ، ثابت می ماند. بعد از انجام لیپوساکشن پوست بدن ، خود را با مناطقی که این عمل روی آن انجام شده تطبیق می دهد. در صورتی که پوست شما نازک باشد و خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد ، بعد از انجام این پروسه ، صاف به نظر می رسد. اما اگر پوست قابلیت ارتجاعی خوبی نداشته باشد ، بعد از درمان شل می شود. ساکشن نمی تواند سلولیت و یا فرورفتگی های سطح پوست را درمان کند. برای استفاده از این روش لازم است سلامت خوبی داشته باشید تا انجام این عمل عوارض و خطری برای شما به همراه نداشته باشد. شرایط خاص مثل جریان خون محدود ، بیماری عروق کرونری ، دیابت و سیستم ایمنی ضعیف می تواند عوارض و خطراتی را در هنگام جراحی برای افراد به دنبال داشته باشد.

ملاحظات مهم درباره چربی کشی یا لیپو ساکشن

باید دقت داشته باشید که لیپوساکشن اگرچه بر روی چربی های بدن تاثیر می گذارد ، اما وزن چربی برداشته شده نسبتا اندک می باشد و نمی توان آن را روشی برای کاهش وزن در نظر گرفت. این پروسه باعث به وجود آمدن سلولیت نمی شود و نمی تواند سلولیت ها را از بین ببرد. با انجام ساکشن در برخی افراد سلولیت ها ظاهر می شوند این به این معناست که سلولیت ها از قبل وجود داشته اما به دلیل وجود چربی ها قابل مشاهده نبوده است. سلولیت در نزدیکی سطح پوست ایجاد می شود و چربی کشی در نزدیکی سطح پوست انجام نمی شود ؛ بنابراین نمی تواند تاثیری روی آن ها داشته باشد.

انواع مختلف لیپو ساکشن

از رایج ترین روش ها می توان به لیپوساکشن تاموسنت اشاره کرد که روشی است که در شروع عمل از ترکیب سرم و بعضی داروها برای تزریق در منطقه مورد نظر استفاده می شود.

هدف از تزریق مایع تاموسنت:

 • تزریق این مایع می تواند موجب سفت تر شدن بافت ها شود و در نتیجه چربی ها به آسانی خارج می شود.
 • کاهش خونریزی
 • کنترل درد بعد از جراحی

بیشتر مایع تاموسنت بعد از انجام ساکشن از بین می رود. تنها ممکن است 20 درصد آن باقی بماند که توسط بدن جذب شده و یا از طریق زخم ها خارج می شود. لیپوساکشن تاموسنت با کانوله که به دستگاه ساکشن وصل می شود ، انجام می شود. حرکت آرام کانوله به سمت جلو و عقب می تواند موجب خروج چربی ها شود.

لیپوساکشن - دکتر معتبر

مناطق خاص برای انجام لیپوساکشن

شکم :

معمولا در ایران لیپوساکشن شکم نسبت به سایر نقاط بیشتر رواج دارد. انجام چربی کشی با 3 برش انجام می شود ، یکی در قسمت ناف و دو تا در قسمت پایین شکم . در صورتی که پوست شکم آویزان و یا اضافه باشد ، بعد از انجام این عمل پوست چروکیده تر خواهد شد. بنابراین اگر پوستی آویزان دارید ، این جراحی لاغری موضعی نمی تواند مشکل شما را برطرف کند. در این زمان می توانید از عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی کمک بگیرید. اما اگر پوست شکم اضافه نباشد ، ساکشن شکم می تواند موجب کاهش لایه چربی شکم شود و به فرد این احساس را می دهد که صاف تر و لاغرتر شده است.

 داخل و خارج ران :

انباشته شدن چربی در ناحیه داخلی ران می تواند زیاد باشد و باعث بروز مشکلاتی مانند مالیده شدن ران ها در هنگام راه رفتن شود. اغلب از لیپوساکشن برای ناحیه داخلی و خارجی ران ها استفاده می شود ؛ زیرا چربی ها در این نقاط بیشتر انباشته می شوند. اما به هر حال می توانید از این جراحی لاغری برای جلو و عقب ران ها نیز استفاده نمایید. انجام ساکشن چربی کشاله ران لازم است با دقت زیادی انجام شود ؛ زیرا برداشتن بیش از اندازه چربی می تواند باعث ایجاد بی نظمی هایی شود.

بازوها :

این پروسه لاغری موضعی می تواند به کمک بازوهای بزرگ و کلفت افراد بیاید و باعث شود بازوها ها لاغرتر و باریک تر به نظر برسند. در صورتی که پوست بازوها شل و افتاده باشد ، لیپوساکشن می تواند آن را بدتر کند در این مواقع توصیه می شود از لیفت بازو کمک بگیرید. با مراجعه به بهترین جراح و متخصص جراحی پلاستیک در تهران و معاینه های لازم می توانید متوجه شوید کدام روش درمانی برای شما مناسب تر است. در بیماران مناسب این عمل ، می تواند تفاوت قابل توجهی در اندازه بازوها ایجاد کند و می توانید شاهد نتایج عالی و متناسب بدن بعد از انجام ساکشن چربی بازوها باشید.

مناطق متفرقه لیپوساکشن بدن :

 • چین خوردگی های قدامی و خلفی زیر بغل
 • مچ و ساق پا
 • پشت گردن
 • چانه و غبغب

نکات مهم قبل از جراحی لیپوساکشن

 • در صورتی که قصد انجام ساکشن چربی را دارید ، لازم است قبل از انجام با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید تا از بهترین روش برای درمان خود کمک بگیرید و آزمایش های لازم قبل از انجام لیپوساشکن را انجام دهید.
 • لازم است شب قبل از عمل حمام کنید و از صابون های ضد باکتری مثل (TCC) برای شست و شو استفاده نمایید.
 • در افراد زیر 40 سال که سابقه هیچ گونه بیماری ندارند معمولا انجام آزمایش ها الزامی نمی باشد.
 • لازم است یک روز قبل از انجام لیپوساکشن در تهران از مصرف مسکن های معمولی ، ویتامین E و آسپرین خودداری نمایید. در صورت نیاز می توانید از قرص استامينوفن استفاده نمایید.
 • می توانید در صورت تمایل از قرص 10 میلی گرمی اگزازپام استفاده نمایید ، البته مصرف آن ضرورت ندارد.
 • شب قبل از عمل لازم است شام سبکی میل نمایید.
 • در ساعت مقرر با یک همراه به کلینیک مراجعه کنید.

لیپوساکشن - دکتر معتبر

مراقبت های لازم بعد از عمل لیپو ساکشن

توصیه های دکتر معتبر ، بهترین جراح لیپوساکشن تهران :

 • تهوع از عارضه های شایع بعد از انجام این پروسه لاغری موضعی ، می باشد به همین منظور توصیه می شود بلافاصله بعد از اتمام انجام عمل از قرص ضد تهوع استفاده نمایید. هم چنین مصرف مجدد این قرص 4 الی 5 ساعت بعد نیز توصیه می شود.
 • برای جبران افت فشار خون مصرف مایعات فراوان توصیه می شود. می توانید پودرهای ORS را از داروخانه تهیه کنید و آن ها را در یک لیتر آب مخلوط نمایید و سپس میل نمایید. در صورتی که مزه شور آن را نمی توانید تحمل کنید می توانید آن را با آب میوه مخلوط کنید و سپس میل نمایید. به هر حال مصرف حداقل 10 لیوان آب شور و آب میوه در روز اول بعد از انجام لیپوساکشن در تهران ضرورت دارد.
 • مراقب پانسمان خود باشید و اگر خیس و یا مرطوب شد ، لازم است آن را تعویض نمایید. از دستکاری کردن پانسمان خودداری کنید و تا حد امکان آن را باز نکنید ؛ زیرا ممکن است موجب خونریزی شود. مایع بی حسی به همراه خونابه ها به تدریج به صورت کامل از طریق سوراخ ها خارج خواهد شد.
 • بعد از 48 ساعت می توانید حمام کنید و دوش بگیرید اما استفاده از وان تا زمان بهبود یافتن زخم ها ممنوع می باشد.
 • سوراخ ها و زخم های ایجاد شده بعد از 3 الی 5 روز بسته می شوند.
 • می توانید از کرم های چرب کننده و یا روغن زیتون بر روی محل ساکشن استفاده نمایید این کار به بهبود سریع زخم ها کمک می کند و مانع ایجاد تاول در پوست می شود.
 • لازم است از گن های مخصوص یا باند کشی تجویز شده استفاده نمایید. اگر در ابتدای استفاده احساس نفس تنگی داشتید ، می توانید کمی آن را آزاد کنید. در صورتی که همچنان نفس تنگی شما ادامه داشت ، لازم است به پزشک خود اطلاع دهید.
 • هم چنین در صورت بروز مشکلاتی مثل گز گز دور لب ، زنگ زدن گوش ، تب ، اختلال در تکلم و التهاب و تورم در محل به پزشک مراجعه نمایید.
 • تورم در ناحیه تناسلی به ویژه در آقایان بعد از ساکشن شکم طبیعی بوده و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.
 • لباس های مناسب بپوشید و از پوشیدن لباس های تنگ و مایو پرهیز کنید و بیشتر استراحت نمایید.
 • خارج شدن ترشح های سفید رنگ از سوراخ ها به معنای روند ترمیم زخم می باشد و طبیعی است .
 • لازم است داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع و سر وقت مصرف نمایید.

رژیم غذایی بعد از لیپوساکشن

 • در صورتی که اضافه وزن دارید و از چاقی رنج می برید لازم است زیر نظر متخصص تغذیه از رژیم غذایی کم کالری استفاده نمایید.
 • اگر اندام شما متناسب است باز هم لازم است رژیم غذایی خاصی را رعایت کنید و از مصرف مواد غذایی نشاسته دار مثل ماکارونی ، برنج ، سیب زمینی و غیره در حد امکان خودداری نمایید.
 • مصرف مواد غذایی پر کالری مانند شیرینی ، شکلات ، بستنی و غذاهای سرخ کردنی همگی چاق کننده هستند و می تواند موجب چاقی در افراد شود ، به همین دلیل لازم است از مصرف این مواد غذایی پرهیز نمایید. لازم است از میوه های حجیم و سیر کننده و هم چنین سبزی در کنار غذا استفاده کنید.

عوارض لیپوساکشن

مانند سایر عمل های جراحی که با بیهوشی عمومی انجام می شود ، ساکشن چربی هم ممکن است عوارضی احتمالی به همراه داشته باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم :

 • بی نظمی در شکل و ناهمواری در سطح پوست
 • تجمع مایعات
 • عفونت
 • ایجاد سوراخ های داخلی
 • آمبولی چربی
 • مشکلات قلبی و کلیوی
 • بی حسی و کرخت شدن بدن به دلیل تحریک موقت عصب ها

نحوه انجام لیپوساکشن ران

ذخیره چربی ران ها در خانم ها بیشتر مشاهده می شود. چربی ها برای ماهیچه ها و استخوان ها به عنوان محافظ عمل می کنند ، اما در صورتی که حجم چربی ها بیش از حد باشد ، ظاهر شل و نامناسبی را ایجاد می کند. اغلب چربی های تجمع یافته در قسمت های داخلی و خارجی ران ، با ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی از بین نمی روند. در اینگونه موارد لیپوساکشن به خوبی می تواند در ایجاد ظاهری مناسب و متعادل در ران ها کمک کننده باشد. در جراحی چربی کشی ران از لوله های باریک و بلندی به اسم کانولا استفاده می شود. این لوله به آرامی به زیر پوست نفوذ پیدا می کند و موجب آزاد کردن بافت های چربی می شود و آن را خارج می کند. با امواج صوتی و همچنین حرکت کانولا می توان چربی ها را ذوب کرده و سپس ساکشن نمود. هنگامی که این عمل انجام می شود ، پوست به حالت قبلی خود بر می گردد ، در نتیجه در ران ها ظاهری صاف و متناسب ایجاد می شود.

لیپوساکشن ران - دکتر معتبر

مزایای لیپوساکشن ران چه می باشد ؟

 • با برداشتن چربی ها با لیپوساکشن ران برای همیشه از شر سلول های چربی رها می شوید ؛ بنابریان می توان گفت نتیجه این عمل دائمی است و احتمال رشد مجدد سلول های چربی وجود ندارد.
 • در نتیجه این عمل شکل و تناسب ران و پاها بهبود پیدا می کند.
 • نتیجه جراحی فوری و به صورت چشمگیری قابل مشاهده است.
 • در صورت افزایش وزن ، در نواحی تحت درمان چربی کمتری ذخیره می شود.

انواع روش های ساکشن کردن ران

لیپوساکشن کلاسیک :

در روش کلاسیک لیپوساکشن ران از دستگاه وکیوم و کانولای استاندارد برای تخلیه سلول های چربی استفاده می شود. برای انجام این عمل ، بر روی پوست برشی ایجاد می شود و سپس کانولا را وارد می کنند. کانولا به صورت هدفمند در نواحی مورد نظر حرکت داده می شود و در نهایت موجب شل و آزاد شدن پوست چربی ها می شود و به ساکشن چربی های آزاد شده در نواحی ران ها می پردازد. در این روش تاثیر زیادی را احساس خواهید کرد ، اما میزان کبودی و ناراحتی آن نسبت به سایر روش ها بیشتر است.

لیپوساکشن با دستگاه پال :

در روش لیپو ساکشن با دستگاه پال نسبت به روش کلاسیک ، آسیب کمتری وارد خواهد شد. این دستگاه به نوک کانولا ، لرزش هایی را وارد می کند و با حرکت کانولا موجب شل شدن بافت های چربی می شود. این لرزش به صورت اتوماتیک و با دقت بالایی ایجاد شده و میزان تخریب پوست و بافت ها اطراف آن بسیار کم می باشد. لیپوساکشن ران به وسیله دستگاه پال به برش های کوچکی نیاز دارد و به همین علت میزان درد و ناراحتی ، کبودی و اسکار در بیمار کمتر است. از دیگر مزایای دستگاه پال نسبت به روش کلاسیک می توان به 30 درصد تخلیه بیشتر چربی اشاره کرد.

اسمارت لیپو MPX :

در اسمارت لیپو MPX مانند دو روش دیگر از وکیوم و کانولا استفاده می شود ، اما تفاوت آن در این است که انرژی لیزر توسط کانولا به بافت های چربی تجمع یافته ، انتقال داده می شود. در نهایت این چربی ها به مایع تبدیل شده و با وکیوم تخلیه می شوند. گرمای ایجاد شده توسط لیزر موجب نرم و مایع شدن بافت های چربی می شود به همین علت در هنگام جراحی ، درد کمتری ایجاد خواهد شد. گرمای لیزر در اسمارت لیپو MPX به تناسب بهتر ران ها و سفت کردن پوست کمک می کند. در مقایسه با دو روش دیگر برای انجام لیپوساکشن ران ، روش اسمارت با حداقل میزان کبودی ، درد و تورم همراه است.

لیپوساکشن ران - دکتر معتبر

ساکشن بازو

معمولا تجمع چربی در بازوها بسیار شایع بوده و ظاهر نا خوشایندی را ایجاد می کند. در صورتی که با رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن نتوانید این مشکل را برطرف کنید ، می توانید از روش های جراحی برای رسیدن به بازوهای خوش فرم کمک بگیرید. یکی از روش هایی که می توان چربی های اضافی بازو از بین برد ، ساکشن بازو می باشد. داشتن بازوهای خوش فرم در متناسب دیده شدن اندام تاثیر بسیاری دارد. اگر قصد چربی کشی بازو دارید می توانید برای انجام این عمل به مطب دکتر امیررضا معتبر واقع در میرداماد تهران مراجعه نمایید.

هدف از ساکشن بازو چه می باشد ؟

هدف خارج کردن چربی های بازو به کمک این روش می باشد تا بازوها خوش فرم تر شوند. بعد از انجام این عمل می توانید به راحتی لباس مورد علاقه خود را بپوشید.

مناطق هدف در چربی کشی ران ها

در نواحی مختلف ران ها سلولیت هایی ایجاد می شود که با انجام این جراحی می توان تا حد زیادی آن را برطرف نمود. با جراحی لیپوساکشن ران می توان چربی های نواحی داخلی و یا نواحی خارجی ران ها و ناحیه جلویی را از بین برد. داشتن ران های زیبا به تناسب و جذابیت اندام ها کمک می کند. داشتن ران های بزرگ برای بیشتر افراد خوشایند نبوده و موجب اصابت ران ها در هنگام راه رفتن می شود. در بین تمامی نواحی ساکشن ران ، ساکشن نواحی داخلی ران ها متداول تر است.
لیپو ساکشن بیرونی به افتادگی و شل شدگی ران ها کمک می کند. چربی هایی که در نواحی خارجی ران ها قرار دارد ، موجب می شود ران ها حالت پهن تر و نامتناسب تری پیدا کنند و همین موضوع تناسب در سایر اعضای بدن را کاهش می دهد. در مواردی که نیاز به ایجاد تناسب غیر طبیعی ران ها باشد می توان ساکشن جلویی ران را به صورت عمیق تر انجام داد. هدف از انجام لیپو جلویی ران ، ایجاد ظاهر بهتر در نواحی داخلی و خارجی ران ها و همچنین در تناسب قرار گرفتن ران ها با سایر اعضای بدن است.

هزینه لیپوساکشن ران در تهران چقدر است ؟

این موضوع به میزان چربی های انباشته شده در ران و روش انجام ساکشن و تخصص جراح بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان هزینه مشخصی را برای ساکشن ران بیان نمود. تجربه جراح و پیچیدگی عمل نیز از مواردی است که در تعیین قیمت ساکشن ران تاثیر گذار است. برای اطلاع از هزینه لیپوساشکن ران توسط دکتر امیررضا معتبر ، بهترین جراح لیپوساکشن ران تهران می توانید به مطب مراجعه کنید. بعد از معاینه و ارزیابی شرایط پوست و میزان چربی ها هزینه نهایی به شما اعلام می شود.

چه افرادی می توانند از مزایای جراحی ساکشن ران بهره مند شوند ؟

 • افرادی که از ظاهر ران های خود به دلیل حجم زیاد چربی ها راضی نیستند واز این موضوع رنج می برند.
 • افرادی که دارای پوست افتاده و اضافه در ناحیه ران هستند.
 • افرادی که انتظارات واقع بینانه از انجام این عمل دارند.
 • در سلامت کامل قرار دارند.

مناطق هدف در لیپوساکشن ران

در نواحی مختلف ران ها سلولیت هایی ایجاد می شود که با انجام این پروسه می توان تا حد زیادی آن را برطرف نمود. با جراحی لیپوساکشن ران می توان چربی های نواحی داخلی و یا نواحی خارجی ران ها و ناحیه جلویی را از بین برد. داشتن ران های زیبا به تناسب و جذابیت اندام ها کمک می کند. داشتن ران های بزرگ برای بیشتر افراد خوشایند نبوده و موجب اصابت ران ها در هنگام راه رفتن می شود. در بین تمامی نواحی ساکشن ران ، لیپو ساکشن نواحی داخلی ران ها متداول تر است.
ساکشن بیرونی به افتادگی و شل شدگی ران ها کمک می کند. چربی هایی که در نواحی خارجی ران ها قرار دارد ، موجب می شود ران ها حالت پهن تر و نامتناسب تری پیدا کنند و همین موضوع تناسب در سایر اعضای بدن را کاهش می دهد. در مواردی که نیاز به ایجاد تناسب غیر طبیعی ران ها باشد می توان ساکشن جلویی ران را به صورت عمیق تر انجام داد. هدف از انجام ساکشن جلویی ران ، ایجاد ظاهر بهتر در نواحی داخلی و خارجی ران ها و همچنین در تناسب قرار گرفتن ران ها با سایر اعضای بدن است.

دوران نقاهت بعد از انجام لیپوساکشن ران

دوره نقاهت عمل ساکشن در همه افراد یکسان نیست و به تکنیک جراحی و نواحی از ران ها که ساکشن انجام شده است ، بستگی دارد. لیپوساشکن ران با ایجاد برش هایی بر روی ران پا همراه است ، بیشترین زمان بهودی ، به ترمیم این نقاط مربوط می شود. دوره نقاهت این عمل به شرح زیر است :

 • هفته اول _ به بیمار توصیه می شود هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد. بیمار در این هفته با تورم متوسط ، درد و کبودی همراه است.
 • هفته دوم – از میزان تورم ، کبودی و درد کاسته می شود و فرد می تواند فعالیت های محدودی را آغاز کند و یا به محل کار خود باز گردد.
 • هفته سوم تا پنجم – در این زمان کبودی و تورم به صورت خفیف وجود دارد و برش ها به صورت کامل ترمیم می شوند. انجام فعالیت به صورت متوسط مانعی ندارد.
 • هفته ششم- با مشورت پزشک و انجام هماهنگی های لازم ، فرد می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد.
  در صورتی که قصد انجام لیپوساکشن در تهران را دارید توصیه می شود در جلسه مشاوره قبل از جراحی تمام سوالات خود را در این زمینه بپرسید تا با اطمینان این عمل را انجام دهید. همچنین پرسیدن این سوال ها مشخص می کند که شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر !

برای موفقیت در انجام این عمل می توانید به دکتر معتبر ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران مراجعه کنید.

لیپوساکشن ران - دکتر معتبر

چه مواردی لازم است قبل از ساکشن ران مورد توجه و ارزیایی قرار بگیرد ؟

در صورتی که میزان حجم چربی های انباشته شده زیاد باشد ، سلولیت هایی در پوست این افراد مشاهده می شود. ممکن است برخی بیماران با انجام لیپوساکشن ران ، سلولیت آن ها برطرف شود. البته در صورت باقی ماندن سلولیت ها می توانید از روش هایی مانند لیزر تراپی کمک بگرید ؛ بنابراین نگرانی در مورد این موضوع وجود ندارد. لازم است حجم چربی های تجمع یافته در ران بیمار بررسی شود. برخی افراد ممکن است تنها در حد یک برآمدگی کوچک چربی داشته باشند ، در حالیکه برخی افراد به صورت گسترده و وسیعی چربی های آن ها انباشته شده است. با بررسی این موضوع مشخص می شود در کدام نواحی و با چه روشی ساکشن ران انجام شود.

سوالات متداول در مورد لیپوساکشن

آیا پوست بیمار در روش لیپو ساکشن دچار افتادگی می شود ؟

دکتر معتبر ، بهترین جراح پلاستیک تهران در پاسخ به این سوال بیان کردند : در افرادی که پوست های شل و ترک خورده دارند و یا افرادی که چربی بیش از اندازه از بدن آن ها خارج شود ، بعد از انجام این پروسه پوست دچار افتادگی می شود و بیمار برای درمان پوست به چند جلسه اصلاحی احتیاج پیدا می کند.

میزان خطر ساکشن چربی و لاغری به چه عواملی بستگی دارد ؟

امروزه می توان این روش را به دلیل شرایطی که دارد از بی خطرترین و پرمخاطره ترین روش ها برای لاغری در نظر گرفت. از اقدامات لازم برای جلوگیری از ایجاد خطرات و عوارض ، انتخاب پزشک با تجربه می باشد. لازم است عمل لیپوساکشن در محیطی کاملا استریل و مجهز به دستگاه ها انجام شود.

کاندیدای مناسب برای انجام لیپوساکشن چه افرادی می باشند ؟

افرادی که چربی های افراطی ندارند و پوست آن ها صاف می باشد را می توان بهترین کاندیدا برای این عمل دانست. این درمان برای افرادی با چربی های بیش از حد توصیه نمی شود.

آیا لازم است همزمان لیپوساکشن ساق و ران را انجام داد ؟

در صورت لزوم می توان به صورت همزمان این عمل را انجام داد. اما در مواردی که حجم چربی ساق زیاد نباشد ، نیازی به انجام این کار نیست.

چه موقع بعد از ساکشن ران می توان دوید ؟

برای رسیدن به بهبودی کامل لازم است دو هفته استراحت داشته باشید. برای انجام فعالیت هایی مانند دویدن و ورزش کردن بهتر است با پزشک و جراح خود مشورت نمایید.

آیا عضلات در ساکشن ران تاثیر دارد ؟

غالبا عضلات ران در قسمت جلویی پا مشاهده می شود. در مواردی که بیمار دارای پاهای عضلانی باشد جراح نحوه لیپوساکشن ران و میزان آن را برای بیمار توضیح می دهد. امروزه بسیاری از ورزشکاران پروش اندام برای تخلیه چربی های موجود در بدن خود در این پروسه کمک می گیرند.

عوارض لیپوساکشن ران چیست ؟

پوست ران داخلی بسیار نازک است به همین دلیل جراح باید در حین انجام این پروسه دقت زیادی داشته باشد. در صورتی که این عمل را نزد بهترین جراح پلاستیک تهران انجام دهید می توانید از بروز هرگونه عارضه جدی جلوگیری کنید.

عوارض لیپو ساکشن بازو چه می باشد ؟

در انجام هر جراحی احتمال بروز برخی عارضه ها وجود دارد. احتمال ایجاد این عوارض بعد از انجام لیپوساکشن بازو بسیار نادر است. تنها ممکن است حدود 1 درصد افراد به خون ریزی و یا عفونت دچار شوند. با رعایت اصول جراحی توسط بهترین جراح لیفت و لیپو بازو می توان احتمال از بروز هر گونه عارضه بعد از جراحی پیشگیری نمود.