نحوه جراحی بینی

در مطالب قبلی درباره جراحی بینی و بهترین جراح بینی صحبت کردیم در ادامه قصد داریم درباره نحوه جراحی بینی صحبت کنیم.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی از شایع ترین جراحی های زیبایی صورت می باشد که هر ساله هزاران نفر این عمل جراحی را انجام می دهند و در این میان می توان اذعان داشت جراحان زیبایی ایران در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته اند و علاوه بر مردم کشور ما بسیاری از افراد خارجی هم تمایل دارند تا توسط یک جراح بینی ایرانی وشاید بهترین جراح بینی تحت عمل بینی قرار بگیرند. اما سوال این است که جراحی بینی چگونه و با چه روش هایی انجام می شود؟

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی با استفاده از تکنیک باز یا بسته انجام می شود. در تکنیک بسته برش هایی به صورت انحصاری داخل بینی ایجاد می شوندو ساختار غضروف بینی از طریق این برش های کوچک دستکاری می شوند. در این روش جراح بینی به ساختار داخلی بینی دسترسی کامل ندارد ولی تورم و زخم های پس از جراحی بینی کمتر است.

در رینوپلاستی به روش باز برش هایی در میان سوراخ های بینی ایجاد می شوند. در این روش جراح بینی نسبت به اسکلت و غضروف داخلی بینی دید کاملی دارد و اقدام به ایجاد تغییرات در غضروف بینی می کند. در روش باز چون برش ها در سطح بیرونی بینی ایجاد می شوند و پوست از روی بینی بلند می شود میزان زخم ها و تورم نسبت به نوع دیگر جراحی بیشتر است.

نتیجه گیری

 

نحوه جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی که نیاز به اضافه کردن غضروف و دستکاری در ساختار بینی به میزان قابل توجهی داشتخ باشد با روش باز انجام می شود ولی در صورتی که نیاز با ایجاد تغییرات اندک در ساختار بینی باشد روش جراحی بسته مناسب می باشد. همچنین جراحی بینی ثانویه اغلب با استفاده از روش باز انجام می شود.

رینوپلاستی را می توان برای اصلاح آسیب دیدگی ها بینی، اصلاح نوک بینی، کاهش طول یا اندازه بینی و یا به دلایل دیگری انجام داد. همچنین رینوپلاستی می توند منجر به بهبود تنفس شود.

بهترین جراح بینی دکتر معتبر