نحوه پروتز سینه

در مطالب قبلی درباره پروتز سینه و بهترین جراح پروتز سینه صحبت کردیم در این مطلب قصد داریم درباره نحوه پروتز سینه صحبت کنیم.

پروتز سینه از شایع ترین جراحی های زیبایی در میان بانوان است که این روزها بسیاری از افراد برای این عمل زیبایی به کلینیک ها مراجعه می کنند. اما سوالی که در اینجا مطرح می شود و شاید برای بسیاری از شما پیش آمده باشد درباره نحوه پروتز سینه توسط جراح می باشد که در این مقاله قصد داریم به تشریح این موضوع بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

کدام نوع پروتز سینه را انتخاب کنیم؟

پروتزها در اشکال و اندازه های مختلفی ساخته می شوند و از موادی تهیه می شوند که از نظر حرکات، احساس و وزن مشابه یک سینه طبیعی عمل کنند. بنابراین انتخاب پروتز سینه متناسب با شرایط شما اهمیت ویژه ای دارد.

 

پروتز سینه کامل یا استاندارد

این پروتز به طور مستقیم در دیواره قفسه سینه ای که تمام بافت پستان آن از بین رفته است قرار می گیرد. این نوع پروتز سینه با اندازه، شکل و رنگ سینه دیگر شما هماهنگ است و در صورتی که هر دو پستان خود را برداشته اید می توانید اندازه ای که با آن احساس راحتی بیشتری می کنید را انتخاب کنید.

 

پروتز سینه جزئی

پروتز سینه جزئی برای زنانی قابل استفاه است که بخشی از پستان خود را از دست داده اند. این نوع پروتز داخل سینه بند قرار می گیرد و به شکل طرح کلی سینه ساخته می شود. این نوع پروتز سینه هم مانند پروتز سینه کامل از مواد مشابه سیلیکونی ساخته می شود.

 

پروتز سینه صدفی

نوعی پروتز سینه جزئی می باشد که از سییکون ساخته شده است و بر روی سینه های کوچکتر می توانند قرار بگیرند تا با سینه بزرگتر شما هماهنگ شود. این نوع پروتز برای زنانی مفید است که جراحی پستان داشته اند و در این جراحی تطابق بین دو سینه به دست نیامده است.

نکته بسیار مهمی که باید همگان به آن توجه داشته باشند انتخاب بهترین جراح پروتز سینه برای این عمل می باشد تا بتوانید با  خیالی آسوده تر نسبت به پروتز سینه اقدام نمایید.

نحوه پروتز سینه

1- ابتدا بیمار توسط جراح سینه بیهوش می شود.

2-در مرحله دوم جراح برش هایی را در سینه ایجاد می کند. محل ایجاد این برش ها می تواند در نواحی مانند دور هاله سینه، زیر سینه، زیر بغل یا در دور ناف باشد.

3- محل این برش ها توسط جراح و همینطور ترجیح بیمار انتخاب می شود و به عواملی مانند نوع و شکل پروتز سینه، اندازه و مهارت جراح بستگی دارد.

4-در این مرحله پروتز سینه در محل خود قرار می گیرد که این محل در بالای عضله سینه یا زیر عضله سینه می باشد. انتخاب این محل به فاکتورهایی مانند اندازه پروتز، نوع و جنس پروتز و کیفیت و ضخامت پوست ناحیه سینه بیمار بستگی دارد. انتخاب برش ها و محل قرار گیری پروتز سینه قبل از جراحی توسط پزشک بررسی می شود.

5- در مرحله آخر برش ها با نخ قابل جذب بخیه زده می شوند و روی آنها چسب های جراحی استریل قرار می گیرد ودر نهایت سینه بند طبی روی سینه ها بسته می شود.

دکتر معتبر بهترین جراح پروتز سینه