داشتن سینه های خوش فرم می تواند در زیبایی ظاهری و اندام خانم ها نقش بسیاری داشته باشد. امروزه در سراسر دنیا خانم ها به دنبال راهی برای داشتن سینه های خوش فرم و زیبا می باشند تا حجم از دست رفته سینه های خود را بازگردانند. پروتز سینه را می توان از بهترین روش های زیبا و خوش فرم کردن سینه ها دانست که با قرینه کردن و برجسته کردن سینه ها از حالت افتاده آن ها جلوگیری کرده و ظاهری زیبا به آن ها می بخشد. دکتر امیررضا معتبر ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران ، به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه عمل های زیبایی نتایج بی نظیری را از پروتز سینه به ارمغان می آورد.

پروتز سینه

عوامل مختلفی می تواند در فرم سینه ها و از دست رفتن حجم آن ها نقش داشته باشد از جمله این عوامل می توان به افزایش سن ، دوران بارداری و شیردهی ، کاهش وزن و غیره اشاره کرد. هم چنین ممکن است متاسفانه بانوانی در اثر سرطان سینه مجبور به تخلیه بافت سینه خود شوند که در این زمان می توان پروتز سینه را بهترین روش و راهکار برای بزرگ کردن سینه ها و افزایش حجم از دست رفته در نظر گرفت.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

همانطور که بیان شد خانم ها به دلایل مختلفی ممکن است اقدام به جراحی پروتز سینه برای داشتن سینه هایی خوش فرم نمایند. با استفاده از این روش می توان سینه ها را بزرگتر و خوش فرم تر کرد. در پروتز پستان از یک بافت مصنوعی برای شکل دهی و اصلاح فرم سینه ها استفاده می شود. پروتزها در شکل های مختلف و با استفاده از ترکیبات مختلفی ساخته می شوند. ترکیبات مورد استفاده در ساخت پروتزها با بدن سازگاری داشته و هیچ گونه آسیبی به بدن وارد نمی کند. برای قرار دادن پروتز در سینه ها نیاز به عمل جراحی می باشد تا پروتز در بافت سینه جای گذاری شود و ظاهری خوش فرم و زیبا به آن ببخشد. داشتن سینه هایی خوش فرم و زیبا اعتماد به نفس را در خانم ها افزایش می دهد و موجب تناسب اندام در آن ها می شود. پروتزهای سینه ماندگاری بالایی دارد و به دلیل سازگاری با بدن کاملا ایمن بوده و عوارضی ندارد. نتایج جراحی پروتز  کاملا طبیعی بوده و با استفاده از آن می توانید صاحب سینه هایی خوش فرم و جذاب شوید.

پروتز سینه چگونه انجام می شود ؟

لمینت سینه را می توان از روش های جراحی زیبایی کم تهاجم و ایمن در نظر گرفت. عمل جراحی آن حدود 2 ساعت زمان می برد و دوره نقاهت کوتاه یک تا دو هفته ای دارد. قبل از انجام پروتز سینه نیاز به چند جلسه مشاوره با پزشک دارید تا شرایط بدنی فرد بررسی شود. در طی این جلسه ها پزشک از وضعیت سلامت مراجعه کننده اطلاع پیدا می کند و با توجه به فرم بدن بیمار و تجربه های خود نوع پروتز ، فرم و حجم آن را تعیین می کند. اندازه فعلی سینه ها و بافت آن و هم چنین پهنای سینه در تعیین نوع پروتز و حجم آن نقش دارد. نوع برش هایی که در بافت سینه برای جای گذاری پروتز ایجاد می شود، متفاوت است. برش ها ممکن است در زیر بغل ، زیر سینه ایجاد شوند. این برش ها در نواحی که قابل مشاهده نیست ایجاد می شود و چندان عمیق نمی باشد. برش زیر سینه رایج ترین برشی است که در این جراحی استفاده می شود. طول برش در حدود 4 الی 5 سانتی متر خواهد بود و از طریق همین برش پروتز قرار داده می شود. این برش ها بعد از جراحی قابل مشاهده نبوده و تغییری در ظاهر سینه به وجود نمی آورد.

به ندرت ممکن است  بهترین جراح سینه تهران ، از برش زیر بغل برای وارد کردن پروتز استفاده کند ؛ زیرا در این نوع برش ، جراح دید کافی برای قرار دادن پروتز را نداشته و دسترسی به سینه ها دشوار است. در برخی موارد ممکن است جراح از برش هاله سینه برای قرار دادن پروتز استفاده کند. این روش نیاز به مهارت خاص جراح دارد ؛ زیرا این ناحیه در معرض دید قرار دارد و پزشک باید بتواند به خوبی آن را بپوشاند. بعد از ایجاد برش ها و قرار دادن پروتز ، بافت های اطراف سینه از آن نگهداری می کنند و مانع جابجایی آن ها می شوند. در نهایت بخیه هایی در برش های ایجاد شده زده می شود. محل قرار گیری پروتز و تعیین اندازه آن برعهده پزشک می باشد. برای مثال افراد لاغر نمی توانند از پروتزهای بزرگ استفاده نمایند ؛ زیرا در این صورت سینه ها فرمی غیرطبیعی و بد حالت پیدا می کند. استفاده از پروتزهای بزرگ برای خانم هایی که سن بالایی دارند و پوست آن ها خاصیت کشسانی خود را از دست داده نیز توصیه نمی شود. بنابراین سن بیمار ، نوع پوست و هم چنین احتمال بارداری در آینده می تواند در تعیین نوع پروتز و محل قرارگیری آن نقش داشته باشد.

 

پروتز سینه

پروتز سینه برای چه افرادی مناسب است ؟

 دکتر معتبر ، بهترین جراح پروتز سینه در تهران  توضیحاتی را بیان نموده است که به شرح آن می پردازیم : به طور کلی می توان گفت پروتز سینه برای تمام خانم هایی که از فرم و اندازه پستان های خود راضی نیستند و دوست دارند سینه هایی بزرگ تر و خوش فرم تر داشته باشند، مناسب است. هم چنین خانم هایی که سینه های شل و افتاده دارند می توانند از پروتز پستان برای داشتن سینه های خوش فرم کمک بگیرند. لمینت سینه برای افرادی که به طور مادرزادی یکی از سینه ها یا هر دو سینه آن ها رشد نمی کند و یا خانم هایی که در اثر سرطان ، سینه های خود را از دست داده اند می تواند بسیار مناسب باشد و اعتماد به نفس را به آن ها بازگرداند. در مواردی که پستان ها بر اثر افزایش سن یا شیردهی و کاهش وزن شدید دچار افتادگی و شل شدگی می شود از لمینت پستان به همراه لیفت می توان برای رسیدن به سینه های جذاب و خوش فرم استفاده کرد. در ادامه در مورد همزمانی این دو عمل بیشتر توضیح داده خواهد شد.

ماستوپکسی چیست ؟

هنگامی که عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه انجام شود آن را ماستوپکسی می نامند. در واقع ماستوپکسی نیز نوعی جراحی زیبایی سینه شناخته می شود. در این روش پوست های اضافه سینه بریده می شود و سینه ها به سمت بالا کشیده می شوند. با لیفت سینه می توان افتادگی و شل شدگی سینه ها را بهبود بخشید. در صورتی که فرد تمایل به حجم بیشتر برای سینه های خود داشته باشد سپس از پروتز نیز برای خوش فرم کردن و افزایش حجم سینه ها استفاده می شود. انجام این عمل به افرادی که علاوه بر فرم سینه ها از افتادگی و شل شدن آن ها نیز ناراضی هستند توصیه می شود و برای همه افراد مناسب نیست.

نمونه کار فوق العاده پروتز سینه توسط دکتر معتبر

انواع پروتز سینه

پروتز پستان را از جنبه های مختلفی دسته بندی می کنند. اولین نوع دسته بندی پروتز ها را می توان از نظر شکل ظاهری و حجم آن ها طبقه بندی کرد. پروتز ها از نظر حجم و برجستگی به سه دسته کم ، زیاد و خیلی زیاد دسته بندی می شوند. از نظر ظاهری دو نوع پروتز اشکی و گرد وجود دارد. برای افرادی که برجستگی بیشتر و یکدست را دوست دارند از پروتز های گرد استفاده می شود و برای افرادی که به دنبال ظاهری طبیعی برای پستان ها هستند ، پروتز های اشکی که شبیه به قطره اشک می باشد ، پیشنهاد داده می شود. هم چنین استفاده از پروتزهای اشکی برای خانم هایی که سینه های بسیاری کوچکی دارند و یا بافت نرم سینه های آن ها کم است توصیه می شود. هم چنین لازم به ذکر است که عدم تقارن و نقص ظاهری سینه ها با عمل پروتز سینه قابل برطرف شدن می باشد. تعیین اندازه پروتز با بررسی آناتومی بدن افراد توسط پزشک مشخص می شود ، البته در انتخاب نوع و سایز سینه ها نظر و سلیقه مراجعه کننده نیز در نظر گرفته می شود اما برای رسیدن به فرم ایده آل بهتر است انتخاب خود را با مشورت پزشک انجام دهید.

جنس پروتز سینه

پروتز ها از مواد مختلفی ساخته می شوند که کیفیت های متفاوتی دارند. انتخاب جنس پروتز می تواند در هزینه جراحی ، محل برش ، احساس راحتی و ماندگاری تاثیر بگذارد. در ادامه جنس های مختلف پروتز ها را بررسی می کنیم و هریک را به اختصار توضیح می دهیم.

پروتز سینه

پروتز سینه ثابت

این پروتز ها اغلب به صورت اشکی عرضه می شوند و تراکم سیلیکونی بسیار بالایی دارند. در صورتی که دچار پارگی شوند روی ظاهر سینه تاثیری نمی گذارند. نسبت به پروتزهای آب نمکی ظاهری طبیعی تر دارند اما نسبت به پروتز های سیلیکونی می توان گفت ظاهری نسبتا غیر طبیعی دارند. بافت های این پروتز سفت بوده و به همین علت امکان آسیب دیدگی در آن ها کمتر می باشد. این نوع پروتز برای قرار گیری در بافت سینه ها نیاز به برش های بزرگتری دارد.

پروتز سینه آب نمکی یا سالین

پروتز های آب نمکی ظاهری گرد دارند و بعد از قرار گرفتن در پستان به وسیله سالین یا آب نمک استریل پر می شوند. این نوع پروتز ها برای قرار گیری نیاز به برش های کوچکی دارند و قرار دادن آن ها بسیار راحت می باشد ؛ زیرا از قبل پر نشده اند. دیواره پروتز های آب نمکی از جنسی سیلیکون بوده و مقاومت بیشتر نسبت به پروتزهای سیلیکونی دارند وهم چنین سفت تر هستند. مواد به کار برده شده در این نوع پروتز با بدن سازگاری دارد و در صورت پاره شدن توسط بدن به صورت کامل جذب می شود ؛ بنابراین مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند. استفاده از این نوع پروتز به افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود.

پروتز سینه سیلیکونی

این پروتز ها همانطور که از نامشان پیدا است از سیلیکون ساخته شده اند و حالت ژله ای مانند دارند. بعد از استفاده از این نوع پروتز لازم است تحت مراقبت پزشک باشید و بعد از 3 سال لازم است با انجام MRI از سلامت پروتز های خود مطمئن شوید. استفاده از پروتز های سیلیکونی برای افراد زیر 22 سال توصیه نمی شود. پروتزهای سیلیکونی بافتی شبیه به بافت طبیعی سینه ها دارند و به همین دلیل فرمی طبیعی به آن ها می بخشند. امکان پارگی در این نوع پروتز ها بیشتر است اما دچار چین خوردگی نمی شوند و یا به صورت خود به خود خالی نخواهند شد. قرار گیری این نوع پروتز در پستان به برش های بزرگ تری نیاز دارد و هزینه انجام آن از سایر پروتز ها بیشتر می باشد.

عوارض احتمالی پروتز سینه چه می باشد ؟

ممکن است در اوایل کار که هنوز نتایج جراحی پروتز پستان مشخص نشده است ، بیمار احساس خوبی به بدن خود نداشته باشد و احساس کند فرم بدن او خراب شده است. در حالی که با گذشت زمان و دوره نقاهت و زمانی که پروتزها در بدن جا بیفتد می توانیم شاهد رضایت بیماران از نتیجه عمل باشیم. در صورتی که پروتز سینه را در کلینیک های معتبر و زیر نظر متخصص انجام دهید ، عوارض جدی و خطرناکی نداشته و بعد از دوره نقاهت عوارض جزئی آن برطرف می شود. می توان تورم در سینه ها ، سرگیجه ، تهوع و سردرد را از رایج ترین عوارض بعد از جراحی پروتز دانست که اغلب به دلیل حساسیت به داروی بیهوشی ایجاد می شود. ممکن است در روزهای اول بعد از جراحی برخی افراد احساس خود را نسبت به نوک سینه از دست بدهند که طبیعی بوده و بعد از گذشت زمان حس آن ها بر می گردد. خارش و التهاب و درد در سینه ها نیز از دیگر عوارض رایج در انجام جراحی پروتز پستان می باشد. با انجام این جراحی توسط دکتر معتبر ، بهترین جراح و فوق تخصص جراحی پلاستیک  و زیبایی تهران ، می توانید ریسک بروز عوارض احتمالی را به صفر برسانید.