جراحی پروتز باسن

در این پست قصد داریم در مورد جراحی پروتز باسن صحبت کنیم.

جراحی پروتز باسن

در عصر حاضر انواع جراحی های زیبایی در میان افراد جامعه به خصوص قشر جوان و بانوان افزایش یافته است که در این میان می توان پروتز باسن را از جراحی های زیبایی پرطرفدار در میان بانوان دانست.
جراحی پروتز باسن باعث می شود تا باسن فرم زیباتری به خود بگیرد و به دنبال آن اعتماد به نفس فرد افزایش یابد. در انجام این عمل جراحی انتخاب جراح ماهر و باتجربه حائز اهمیت می باشد.

دلایل انجام پروتز باسن

باسن بانوان به دلایلی از جمله افزایش سن دچار افتادگی و شلی می شود زیرا کلاژن های پوست با گذشت زمان حالت فنری خود را از دست می دهند که این مورد در خانم هایی که ورزش نمی کنند شیوع بیشتری دارد به همین دلیل با استفاده از پروتز باسن می توان افتادگی باسن را برطرف کرد و به آن ظاهر زیبایی بخشید.

مراحل انجام جراحی پروتز باسن

در این روش معمولا از نوعی پروتز از جنس سیلسکون استفاده می شود. ابتدا خطی به طول 5 سانتی متر در باسن ایجاد می شود سپس پروتز با استفاده از روش های خاصی در باسن قرار داده می شود.

عوارض جراحی پروتز باسن

در صورتی که این کار تحت نظر متخصص حاذق و با تجربه انجام شود عوارضی به همراه ندارد ولی در صورتی که جراح تجربه کافی نداشته باشد و از پروتز با اندازه مناسب استفاده نشود می تواند منجر به عوارضی از قبیل جابجایی پروتز، عفونت و آب آوردن آن شود.

مراقبت های پس از جراحی پروتز باسن

پروتز باسن هم مانند سایر جراحی های زیبایی نیازمند مراقبت و رعایت نکاتی پس از جراحی می باشد که برخی از آنها به شرح زیر هستند:
1- پس از جراحی پروتز باسن بیمار یک روز در بیمارستان بستری می شود.
2- بهتر است تا دو هفته از مصرف نمک به مقدار زیاد خودداری شود تا تورم زودتر بهبود یابد.
3- لازم است در روز عمل حتما یک همراه با خود بیاورید.
4- تا دو هفته پس از پروتز باسن به روی شکم بخوابید.
5- به منظور بهبود سریع تر تا چند ماه پس از عمل از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید.
6- هنگام نشستن حتما در زیر خود یک بالشت نرم قرار دهید.

هزینه پروتز باسن

هزینه این کار به عوامل متعددی مانند دستمزد جراح و نوع و کیفیت پروتز بستگی دارد.

پروتز سینه توسط دکتر معتبر